pondelok, 27 jún 2016 20:27

Vďaka Erasmus+ sa naši učitelia budú vzdelávať v Španielsku, Anglicku, Grécku, na Cypruse, v Estónsku a v Českej republike

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(14 hlasov)
Našej škole bol pridelený grant na realizáciu aktivít v rámci schváleného projektu Erasmus+ pod názvom „O krok vpred s digitálnymi technológiami". Sedem učiteľov Základnej školy Dargovských hrdinov v Humennom absolvuje kurzy v Španielsku, Anglicku, Grécku, na Cypruse, v Estónsku a v Českej republike.
Kurzy sú zamerané na pedagogické využitie tabletov v školách, začlenenie stratégie a iPad a tablet technológií účinne do učebných osnov, používanie tabletov vo vzdelávaní v rôznych krajinách a oboznámenie s projektovaním, tvorbou ukážok a plánov vyučovacích hodín pomocou tabletov. Umožnia účastníkom oboznámiť sa s potenciálom rôznych webových nástrojov Web 2.0, ktoré môžu byť použité vo vyučovaní a projektovej práci, rozvíjať a šíriť inovačné pedagogické metódy pri používaní internetových nástrojov. Kurzy účastníkov budú tiež zamerané na inovatívne metódy v práci s nadanými žiakmi, s využitím digitálnych technológií vo vyučovaní nadaných žiakov a na realizáciu medzinárodných projektov a spoluprácu.

Pripravovaná stránka projektu: http://okrok2.blogspot.sk/


O všetkých aktivitách projektu Vás budeme priebežne informovať.

Mgr. Ivana Čepová, koordinátorka projektu.
Prečítané 678 krát