Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 04 november 2019 22:07

Mobilita Taliansko - Deň 2

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Praktická aktivita, ktorou sme odštartovali dnešný druhý deň mobility v talianskej škole umožnila našim žiakom spoznať zásady zberu olív zo stromov a ich následné spracovanie v miestnej rodinnej firme, ktorej tradície a výroba extra panenského olivového oleja siahajú až do minulého storočia.

Popoludňajšie hodiny už patrili praktickému workshopu, kde sa žiaci po rozdelení do medzinárodných tímov pustili do prípravy studených šalátov z miestnych plodín pestovaných aj vo vyvýšených záhonoch talianskej partnerskej školy. Videozáznam spolu s fotografiami rôznych druhov zelenín použijú pre spracovanie hlavného žiackeho projektového výstupu, ktorými sú elektronické časopisy. Tieto nám, okrem videozáznamov, budú slúžiť ako zdroj ďalších informácií o miestnych plodinách, ktoré naši taliansky spolužiaci pestovali vo svojej školskej záhrade.

Zajtra na nás čakajú vzdelávacie aktivity mimo školy. Navštívime hlavné mesto Sicílie Palermo, ktoré je vzdialené od našej partnerskej školy len 9 km. Cieľom vzdelávacích aktivít a vyučovania mimo priestorov školy bude stará tržnica, ponúkajúca lokálne ekoprodukty miestnych farmárov a botanická záhrada, ako najúžasnejšia učebnica biológie.

Vzhľadom na klimatické podmienky ostrovnej Sicílie to bude pre nás z chladnejších klimatických oblastí určite nevšedný zážitok...

Prečítané 125 krát