streda, 15 november 2017 22:40

PDW stretnutie eTwinning ambasádorov v Bristole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
V dňoch 2.11. až 4.11.2017 som sa zúčastnila stretnutia eTwinning ambasádorov v meste Bristol, Spojené kráľovstvo.
Podujatia sa zúčastnilo 150 učiteľov z Európy a zo Slovenska sa ho zúčastnili: Ing. Gabriela Krížovská, Mgr. Ivana Čepová, PaedDr. Zuzana Mészárosová a Ing. Kornélia Lohyňová.

Na stretnutí sme mali možnosť dozvedieť sa o novinkách, ktoré môžeme využiť pri realizácii medzinárodných školských projektov. Podujatie bolo rozdelené do troch dní a zahŕňalo prednášky od eTwinning ambasádorov z celej Európy. Ja som sa zúčastnila prednášok, zameraných na organizovanie a moderovanie online stretnutí učiteľov z Európy. Podujatie „Designing effective online event“ viedla naša ambasádorka Ing. Kornélia Lohyňová, spolu s kolegyňou Suzanou Delić z Chorvátska. Dozvedeli sme sa o tom, ako efektívne vytvoriť zaujímavé online podujatie. Zaujímavá bola interaktívna hra zameraná na teambuilding. V hre išlo o rozšifrovanie tajného kódu – www.bit.ly/escaperoomamb . Prínosnými bolo aj podujatie Online moderation - who, what, where, when, how? Vorkšop Something for everyone - digital inclusion viedli Ruth Sanders a Marilyn Tinkler. Zahŕňal množstvo praktických tipov a nástrojov, ktoré môže učiteľ využiť pri práci so žiakmi so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami aj pri realizácii eTwinningových projektov. Praktickú časť tvorila práca s nástrojmi: Padlet, Tricider, Tellagami, My Talking Pet/Avatar, Spark Video, Hour of Code, Book Creator and Thinglink. Z prednášky sme si odniesli aj zaujímavú zbierku, ktorú určite využijeme: http://bit.ly/2zKpKIj

Počas dní strávených v Spojenom kráľovstve sme mali možnosť navštíviť historické miesto Stonehenge, katedrálu v Salisbury, známy most v Bristole, The Clifton Suspension Bridge a zúčastniť sa slávnostnej večere v priestoroch múzea a umeleckej galérie v Bristole.

Skúsenosti a vedomosti, ktoré som nadobudla účasťou na tomto stretnutí budem uplatňovať nielen pri realizácii medzinárodných projektov, ale aj prostredníctvom školení ako ambasádor programu eTwinning.

Mgr. Ivana Čepová

Prečítané 247 krát