Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 30 október 2017 17:10

Návšteva učiteľov z Českej republiky v našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
V rámci eTwinningového projektu Čerstvý vítr z hor sa na Slovensku uskutočnila stáž 14. účastníkov z celej Českej republiky.

Projekt venovaný bádateľskému spôsobu vyučovania realizujú už druhý školský rok žiaci p. uč. Čepovej. Stáž sa uskutočnila v dvoch mestách a v dvoch Základných školách. V Humennom to bola Základná škola Dargovských hrdinov 19 a v Poprade Základná škola Jarná ulica 13. Každého účastníka stáže čakala:

 

  • návšteva Tatranskej Lomnice a meracieho strediska na Lomnickom štíte
  • návšteva ZŠ Jarná 3168/13 v Poprade
  • absolvovanie workshopu Scientix +Go-Lab+ EDU-ARCTIC,
  • prírodovedný výklad o náučnom chodníku „Pramenisko“
  • návšteva kryokomory a vyskúšanie si efektu mínusových teplôt na vlastnom tele
  • absolvovanie turistického výletu na Skalnaté pleso a návšteva meteorologickej stanice na  Lomnickom štíte
  • návšteva školy ZŠ Dargovských hrdinov 19 Humenné - ukážka hodín (eTwinning, nadaní žiaci, projektové vyučovanie, ročníkové práce žiakov a základy algoritmizácie a programovania u detí 1. a 2. stupňa, KOZMIX)
  • návšteva Observatória na Kolonickom sedle, prehliadka Vihorlatského národného teleskopu, svetelné znečistenie, Park tmavej oblohy Poloniny, program umelej nočnej oblohy "Orientácia na oblohe"
  • absolvovanie prednášky na tému "Kozmonautika včera a dnes", pozorovanie objektov nočnej oblohy teleskopom
  • návšteva Brekovského hradu, oboznámenie sa s jeho históriou  

V našej škole navštívili učitelia triedy žiakov 1. stupňa, oboznámili sa s projektovým vyučovaním nadaných žiakov, zaujalo ich programovanie Ozobotov, ktoré si vyskúšali s našimi štvrtákmi, upútali ich etwinningové projekty našich žiakov, ročníkové práce a obhajoby nadaných žiakov, prezentácia projektu Kozmix a absolvované kurzy učiteľov našej školy v zahraničí v rámci realizácie projektu Erasmus+: O krok vpred s digitálnymi technológiami.

Fotodokumentácia zo ZŠ Dargovských hrdinov:

Prečítané 448 krát