Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

utorok, 15 máj 2018 09:09

Slávik Slovenska

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Najstaršia spevácka súťaž detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska sa uskutočnila aj v našej škole, a to 24.4.2018. V tomto školskom roku to bol už jej 28. ročník a do školského kola sa tentokrát prihlásil rekordný počet spevákov – 45.

Niečo z pravidiel súťaže:

Spevácka súťaž Slávik Slovenska je prísne postupová od svojich začiatkov.
Začína sa každoročne vo februári triednymi a školskými kolami. Víťazi postupujú na okresné kolá, víťazi okresných kôl postupujú na krajské kolá. Z víťazov okresných kôl sa potom sformuje finálová zostava Slávika Slovenska, ktorú reprezentujú víťazi troch kategórií zo všetkých krajov Slovenska. Dovedna ich je 24. Tí sa potom v národnom finálovom kole uchádzajú o najvyššie méty: zlatých, strieborných a bronzových Slávikov Slovenska.

A ako to dopadlo v školskom kole? Porota v zložení Mgr.M.Ondušková, Mgr.Ľ.Cerulová a členka FS Chemlon- V- Andiľová to nemali jednoduché. Vybrať tých najlepších sa im však nakoniec podarilo.

Tu sú výsledky:

I.kategória (1.-3.ročník)

1.miesto – E. Slaninková, N.Adameková, K. Procházková, L. Meggers

2.miesto – S. Horvat, M. Matta, T. Kovalčíková

3.miesto – L. Blaha, V. Jakicová. K. Petrášová, I. Daňo, T. Cerulová

II.kategória (4.-6.ročník)

1.miesto – N. Adameková, J.Čopanová, H.Procházková

2.miesto – E. Švigarová, D. Čelovský, D. Petrovčin

3.miesto – J. Pira, R. Karafová

III.kategória (7.- 9.ročník)

1.miesto – S. Sokolovičová, V. Kuľusová, L. Kožinová, A.-M. Kurucová

2.miesto – V. Murmáková, V. Cerulová, N. Peráčková

3.miesto – E. Miklošová, M. Drugová, G. Uram

Na okresnom kole nás v I. kategórii reprezentovala Eva Slaninková a vyspievala si 2. miesto. V druhej kategórii za našu školu súťažila Nina Adameková a v tretej kategórii si vyspievala 1. miesto Sara Sokolovičová. Všetkým blahoželáme a Sarke držíme päste na krajskom kole už 24.5.2018 v Prešove. Žiakov pripravil p. učiteľ Oľha, Janíková a ďalší pedagógovia našej školy.

Prečítané 1886 krát