Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

nedeľa, 20 október 2019 12:22

Projekt VUB - Výroba bylinkových vrecúšok

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Práca na projekte s VUB - " Vzácne chvíle so starkými" sa pomaly chýli ku koncu. Jednou z ostatných spoločných aktivít seniorov a žiakov našej školy bola výroba bylinkových vrecúšok.

V Dennom centre sa stretli tetušky a žiaci našej školy, aby spoločne zužitkovali vypestované levandule na zhotovenie  levanduľových vrecúšok. V príjemnom voňavom  prostredí Denného centra boli vopred pripravené usušené kvety levandule, látkové vrecúška, ktoré si žiaci mohli ľubovoľne podľa vlastnej fantázie dotvoriť pripravenými textilnými aplikáciami. Zhotovené bylinkové vrecúška naplnili voňavou levanduľou a zviazali. Práca im šla od ruky a bolo vidieť, že sa im takáto spoločná aktivita veľmi páči. Zároveň si vypočuli dobre mienené rady tetušiek,na čo všetko sa dajú v domácnosti takéto bylinkové vrecúška využiť. Zo spoločne zhotovených vrecúšok vyskladali veľké levanduľové srdce a poďakovali za príjemne a užitočne strávený spoločný čas v Dennom centre.

V októbri -v rámci Mesiaca úcty k starším, žiaci našej školy spríjemnili posedenie seniorov v Dennom centre darčekmi -  bylinkovými vrecúškami, koláčikmi a jesennými  pozdravmi , kde zároveň vedúca DC p. Halecká poďakovala p. učiteľkám Ľ. Cerulovej, R. Vatahovej, I. Čepovej a I. Závodskej za realizáciu úspešného a hlavne prospešného projektu " Vzácne chvíle  so starkými" v rámci spolupráce miestnej komunity seniorov a žiakov ZŠ Dargovských hrdinov. 

Prečítané 522 krát