Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 17 september 2017 16:37

Logické sústredenie nadaných žiakov na Sninských rybníkoch 7. 9. - 9. 9. 2017 1. deň

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Sninbské rybníky sa v prvých septembrových dňoch stali miestom Logického stretnutia nadaných žiakov štvrtého a piateho ročníka našej školy. Inšpiráciou na zorganizovanie tohto trojdňového podujatia bola spolupráca s iniciatívou Rozumieme nadaným a Klubom nadaných detí z Prešova, ktorý už niekoľko rokov vedie pedagóg, p. Ľ. Lukáč z Prešova.

Program sústredenia bol pestrý, obsahoval aktivity zamerané na rozvoj logického i  verbálneho myslenia a úsudku, rozvoj digitálnych zručností prostredníctvom práce s rôznymi IT nástrojmi, prácu s iPadmi, fotografovanie a úpravu fotografií. Krásne prostredie Vihorlatských vrchov ponúklo turistiku na Sninský Kameň ako aj exkurziu Parku tmavej oblohy Poloniny a Astronomického observatória na Kolonici. Ale poďme pekne od začiatku....

1. deň

Vo štvrtok 7. septembra žiaci 4. A a 5. A spolu s p. uč. Mgr. I. Čepovou a PaedDr. Ingrid Závodskou absolvovali exkurziu Parku tmavej oblohy Poloniny v Kolonici s odborným výkladom a videopremietaním s prednáškou o našej slnečnej sústave v priestoroch Astronomického observatória v Kolonici. Utvrdili si svoje poznatky o zároveň doplnili o nové informácie o vzniku a vývoji slnečnej sústavy, o Slnku, medziplanetárnej hmote, jednotlivých planétach a základných pohyboch Zeme. Z tejto návštevy si  odniesli  aj materiály o ďalších vzdelávacích programoch pre školy. Detské rekreačné zariadenie poskytlo počas celého sústredenia ubytovanie a výbornú stravu. V spoločenskej miestnosti sa počas večerného  programu stretli všetci tí, ktorí majú radi moderné technológie. Prostredníctvom svojich mobilných telefónov sa žiaci pripájali a  vyskúšali si svoje vedomosti a rýchlosť v kvízoch v programe KAHOOT z rozmanitých vzdelávacích oblastí. Kvízovali jednotlivci, no i dvojice, či tímy. Výhercovia získali vecné odmeny.

 

 

Prečítané 354 krát