utorok, 20 jún 2023 03:40

Žiaci 2.A opäť medzi ocenenými kolektívmi

(1 Hlasovať)

Aj v tomto školskom roku boli druháci úspešní v celoslovenskej čitateľskej súťaži Osmijankova literárna záhrada a opäť sú medzi ocenenými kolektívmi. Táto súťaž, ktorá sa koná každoročne, je zameraná na podporu čítania a rozvoj čitateľskej gramotnosti medzi žiakmi základných škôl.

Žiaci 2.A sa zapojili do tejto súťaže pod vedením svojej triednej učiteľky Mgr. Ivany Čepovej s nadšením. Uvedomujú si dôležitosť čítania a počas školského roka sa zapojili do rôznych literárnych aktivít. Na začiatku školského roka si s pomocou pani učiteľky zaobstarali súťažné zošity a knihy tohto súťažného ročníka. Samotná súťaž začala v októbri a končila v apríli tohto školského roka. Žiaci čítali nové knižky a zabávali sa hľadaním odpovede na OSEM literárnych hádaniek. Spoznali nové diela slovenských a svetových autorov. Osmijanko aj v tomto 19. ročníku pripravil pre nich množstvo hlavolamov, hádaniek, krížoviek, ale aj otázky navyše pre výmyselníkov a aj začínajúcich autorov.

Účasť v súťaži umožnila žiakom rozvinúť ich čitateľské schopnosti a priniesla im neoceniteľnú skúsenosť a radosť z literatúry. Osmijanko ich za ich úsilie odmenil knižným balíčkom z najlepších slovenských vydavateľstiev, drobnými darčekmi a krásnym diplomom. Už teraz sa tešia na ďalšie zážitky, ktoré im prinesie ich čitateľská cesta.