Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 23 apríl 2017 15:03

Úspechy v okresných kolách MO v školskom roku 2016/17

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V školskom roku 2016/17 sa konal už 66. ročník Matematickej olympiády pre žiakov 5. - 9. ročníka ZŠ. Každoročne sa naši učitelia matematiky venujú vyhľadávaniu talentovaných žiakov na matematiku a ich odbornému rastu. Výsledkom sú pravidelne vynikajúce výsledky v matematických súťažiach.

 

Našu školu na okresnom kole reprezentovali:   z 5. ročníka 5 žiakov, zo 6. ročníka 5 žiakov, zo 7. ročníka 3 žiaci, z 8. ročníka 7 žiakov z 9. ročníka 2 žiačky - 1 žiačka postúpila do krajského kola.

Výsledkové listiny s počtom bodov za jednotlivé úlohy a celkové umiestnenie všetkých súťažiacich sú zverejňované na webovej stránke CVČ Dúha Humenné. Fotogaléria : http://www.duhacvc.sk/predmetove-olympiady/98-matematicka-olympiada-z-6-7-8-sk-rok-2016-2017

http://www.duhacvc.sk/predmetove-olympiady/72-matematicka-olympiada-z5-z9-skolsky-rok-2016-2017

Úspešní riešitelia v jednotlivých kategóriách:

5. ročník: počet škôl - 12, počet žiakov - 28, počet úspešných riešiteľov - 5

Účastníci:  Ľaľová Klaudia 5.A, Luksaj Dominik 5.A, Mihaľková Jana 5.C, Bodnárová Nina 5.C, Hužička Radoslav 5.B

6. ročník: počet škôl - 13, počet žiakov - 39, počet úspešných riešiteľov - 21

Umiestnenie 

Priezvisko a meno 

Trieda 

1. miesto

Porochnavý Richard

6. A

1. miesto

Soták Adam

6. A

8. miesto

Greňo Pavol

6. A

9. miesto

Sosňáková Anna Alexandra

6. A

15. miesto

Pavlinský Denis Maroš

6. A

7. ročník: počet škôl - 14, počet žiakov - 32, počet úspešných riešiteľov - 11

Umiestnenie 

Priezvisko a meno 

Trieda 

4. miesto

Straková Nina

7. A

Účastníci: Kašková Petra 7.A, Simonová Stela 7.A

8. ročník: počet škôl - 12, počet žiakov - 22, počet úspešných riešiteľov - 13

Umiestnenie 

Priezvisko a meno 

Trieda 

2. miesto

Merga Zdenko

8. A

3. miesto

Kudláčová Karin

8. A

5. miesto

Lejko Martin

8. A

5. miesto

Telepun Alex

8. A

Účastníci: Al Ahdal Leo 8.A, Ihnátová Miriam 8.C, Seman Lukáš 8.A

9. ročník: počet škôl - 9, počet žiakov -17, počet úspešných riešiteľov - 12

Umiestnenie 

Priezvisko a meno 

Trieda 

1.miesto

Blahová Michaela

9. A

12.miesto

Orlejová Natália

9. A

Krajské kolo: 9. ročník: počet okresov  Prešovského kraja -12 , počet žiakov -59, počet úspešných riešiteľov - 31

Umiestnenie 

Priezvisko a meno 

Trieda 

5.miesto

Blahová Michaela

9. A

Úspešným riešiteľom okresného a krajského kola blahoželáme, všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy, ďakujeme učiteľom, ktorí sa príprave žiakov venovali  a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

Prečítané 550 krát