Naše stránky používajú súbory cookies.

sobota, 10 november 2018 21:13

Olympiáda zo slovenského jazyka

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Olympiáda zo slovenského jazyka v našej škole je jednou z foriem dobrovoľnej činnosti žiakov a učiteľov. Je vyhlasovaná IUVENTOU ako postupová súťaž s tým, že do vyššieho kola sa môže dostať iba 1 žiak – za školu, za okres, za kraj.

Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať vedomosti z rodného jazyka, ale aj naberať komunikačné zručnosti, podporovať tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Dňa 8.11. 2018 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo, do ktorého sa zapojili žiaci 8. a 9. ročníka, spolu v počte 26. Súťažiaci boli skutočne úspešní. Škoda len, že postúpiť do okresného kola môže iba jeden – víťaz/ka.

Toho roku sa ňou stala žiačka z 9.a Diana Dudová, ktorú pripravovala p. uč. Makarová.

Obidvom blahoželáme a žiačke želáme veľa úspechov v okresnom kole 28. 11. 2018 v Centre voľného času Dúha v Humennom.

Prečítané 215 krát