Naše stránky používajú súbory cookies.

Ing. Antónia Bičková

Ing. Antónia Bičková

Zimné mesiace sú za nami a my sa začíname naplno realizovať v našom školskom átriu. Prvou našou aktivitou, prostredníctvom ktorej chceme naše školské átrium pretvoriť na územie chránené školou, je vytvorenie záhonu levandúľ, ktoré sú jednými z dôležitých medonosných rastlín pre naše včelstvo.

piatok, 26 október 2018 21:21

"Hovorme o jedle" v školskej jedálni

V stredu 17. 10. 2018 sme pokračovali vo vzdelávacej aktivite Hovorme o jedle 2018 praktickou časťou v školskej jedálni. Úlohou žiakov II. stupňa bolo v štvorčlenných družstvách pripraviť zdravé jedlo „Tanier zdravia“.

Dňa 24.10.2018 sme sa zúčastnili 8. ročníka Súťaže v prvej pomoci určenej pre žiakov 9. ročníka na Strednej zdravotníckej škole v Humennom.

Sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, zvýšené pracovné vyťaženie, či enormná ponuka polotovarov v našich obchodných reťazcoch a rozvoj reštaraučných služieb ponúkajúcich rýchle občerstvenie, tzv. “fast food”, to všetko sú typické znaky dnešnej spoločnosti a jej životného štýlu. Reklamy na nezdravé jedlá, čipsy, mastné či slané jedlá ovplyvňujú naše stravovacie návyky a hlavne stravovacie návyky našich detí. Je preto logické, že odborníci bijú na poplach a vo veľkej miere propagujú zdravú výživu a dostatok zeleniny a ovocia v našom jedálnom lístku.

Ako vzniká tekuté zlato bol názov jednej z posledných metodík projektu IT Akadémia, ktoré sme overovali v 5. ročníku v tomto školskom roku. Symbolické vyjadrenie tekuté zlato predstavovalo olej, čo naznačuje tematické zameranie uvedenej metodiky.