Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 13 november 2018 14:26

Viem, čo zjem

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Odborníci v súčasnosti varujú pred obezitou, ktorá sa stala epidémiou dnešnej doby. Odhadujú, že nadváhou, či dokonca obezitou, trpí celá miliarda ľudí. Zároveň upozorňujú na fakt, že obezita nie je dedičná, dedia sa predovšetkým zlé stravovacie návyky a preto je potrebné začínať s prevenciou už v školskom veku.

Pod záštitou Školy podporujúcej zdravie sme na našej škole dnešným dňom odštartovali 3. ročník projektu Viem, čo zjem.

Ústrednou témou je Pestrá strava.

Žiaci 5. ročníka prostredníctvom zábavných aktivít a diskusie preskúmali, ako by malo vyzerať zloženie vyváženého a zdravého jedálneho lístka. Dozvedeli sa aj to, že správny výber potravín a frekvencia ich konzumácie je jedným z hlavných faktorov prevencie vzniku civilizačných ochorení. Naučili sa určiť optimálny podiel potravín vo svojom stravovaní.

Chceme sa poďakovať pracovníčke Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, p. Kožinovej, za zaujímavé prednášky a aktivity, prostredníctvom ktorých si žiaci mohli osvojiť zásady správnej výživy a dúfame, že tieto vedomosti zúročia pri svojom každodennom stravovaní. 

Vo štvrtok sú aktivity o zdravom životnom štýle a správnych stravovacích návykoch sprevádzaných pohybovými aktivitami pripravené aj pre žiakov 6. ročníka. Veríme, že aj týmto spôsobom pomôžeme našim žiakom lepšie sa zorientovať v problematike zdravej výživy detí a prispejeme tak k výchove zdravšej budúcej generácie.

Prečítané 273 krát