Templates - bigtheme.net
Full Reviw on best bokkmakers by artbetting.net
sobota, 22 apríl 2017 22:22

Svetový deň Zeme

Napísala 
Zhodnotiť tento článok
(2 hlasov)
Svetový deň Zeme vyhlásil v roku 1970 ešte ako "Deň Zeme" americký senátor Gaylord Anton Nelson. OSN potom v roku 2009 na 22. apríla vyhlásila Medzinárodný deň matky Zeme a s týmo názvom sa pripomína od roku 2010.

Tento rok je Deň Zeme spojený s ďalšou problematikou. Gramotnosť v otázkach ekológie a klimatických zmien - to je v roku 2017 téma, ktorú OSN zvolila pri príležitosti Medzinárodného dňa Matky Zeme.

Preto nás teší, že aj naša škola sa už niekoľko rokov zaoberá touto problematikou nielen prostredníctvom osvety v podobe prednášok, návštev výchovno - vzdelávacích podujatí, ale aj prostredníctvom riešenia medzinárodných projektov, ktorých spoločnou témou sú práve environmentálne prostredie a jeho zmeny.

V súčasnosti finišujeme s projektom, ktorý síce zaraďujeme do kategórie informatických projektov, ale už jeho samotný názov hovorí o jeho širokom zameraní. SOS Planet - a robotics project je v prvom rade projektom zameraným na záchranu našej planéty, na globálne ekologické problémy a zmeny a preto aj náplň projektových aktivít a projektových mobilít nie je čisto len robotická a programovacia.

Vo finálnej fáze sa nachádza aj druhý medzinárodný projekt riešený na virtuálnej platforme eTwinning s názvom GrowinGreen, ktorého hlavným cieľom je práve environmentálny aspekt výchovy a vzdelávania. Žiaci všetkých desiatich partnerských škôl získavajú nové vedomosti v uvedenej oblasti prostredníctvom rôznych projektových aktivít s využívaním rôznych metód, techník a pracovných nástrojov. Hlavným výstupom projektu je elektronický časopis, do ktorého práve náš slovenský tím bude v nasledujúcom mesiaci pripravovať príspevky venované ochrane vôd, recyklácii a zdravému životnému štýlu z pohľadu výživy.

V súčasnosti patrí 22. apríl medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Ak si ešte stále neuvedomujete dôležitosť a potrebu ochrany životného prostredia, v priloženom krátkom videu máte možnosť vidieť nielen krásu našej prírody, ale zistiť aj reálnu skutočnosť, že práve naša ľudská činnosť vo všetkých sférach života ničí našu planétu.

Prečítané 355 krát

Clips from project activities

The bet365 is best bookmaker in the world.

The Best betting exchange betfair