nedeľa, 26 november 2017 10:35

Európsky týždeň odborných zručností

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Tretí novembrový týždeň sa na našej škole niesol v robotickom duchu a naša škola sa stala súčasťou veľkej komunity škôl a vzdelávacich organizácií celej Európskej únie, ktoré svojimi aktivitami podporili Európsku iniciatívu - Európsky týždeň odborných zručností 2017. "Objav svoj talent" je ústrednou témou druhého ročníka tejto iniciatívy.
Jej cieľom je inšpirovať žiakov k tomu, aby rozvíjali svoje schopnosti, zručnosti, svoj talent a aj svoj pozitívny prístup k práci prostredníctvom kvalitného odborného vzdelávania. Európska komisia týmito iniciatívami podporuje odborné vzdelávanie vo všetkých členských krajinách a na všetkych stupňoch škôl a vzdelávacích inštitúcií.

Cieľom našich aktivít bola podpora procesu zavádzania programovania a robotiky do kurikula vyučovacích predmetov informatika a technika. Prostredníctvom gamifikácie a hry s využívaním robotických súprav Lego Mindstorms EV3 a iPadov bolo našou snahou uviesť žiakov do sveta technológií, poukázať na skutočnosť, že ťažká manuálna ľudská práca v nepriaznivých, alebo životne nebezpečných podmienkach môže byť už aj v súčasnosti nahradená robotmi. Žiakom sme chceli poskytnúť priestor na rozšírenie ich budúcich možností ďalšieho štúdia, prípadne neskôršieho výberu povolania aj v oblastiach, ako sú robotika, dizajn a programovanie.

V týchto dňoch žiaci, ktorí sa aktívne podieľali na realizácii robotických dní na našej škole, finišujú s videodokumentáciou k uvedeným aktivitám.

Prečítané 198 krát