pondelok, 26 jún 2017 13:25

Odovzdávanie cien najlepším školským partnerským projektom

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

V piatok 23. 6. 2017 sa uskutočnil už 12. ročník odovzdávania cien najlepším školským partnerským projektom eTwinning.

Národná súťaž o najlepší eTwinningový projekt na Slovensku sa už s niekoľkoročnou tradíciou uskutočňuje pod záštitou rektorky Žilinskej univerzity Dr.h.c. prof. Ing. Tatiany Čorejovej, PhD. Kedže tohoročnou novinkou odovzdávania cien bola špeciálna kategória pre najlepšie projekty Erasmus+ realizované cez priestor eTwinning, bez najmenšieho zaváhania sme do súťaže prihlásili aj náš projekt SOS Planet - a robotics project. Víťaztvo v uvedenej kategórii nás len utvrdilo v tom, že naša námaha a úsilie nezostali nepovšimnuté, že všetky projektové aktivity a práca na projekte mali zmysel, a že to, na čom sme pracovali dva roky, sme robili dobre a najlepšie, ako sme mohli.

 

Teší nás najmä to, že naši žiaci mohli projekt opäť prezentovať širokej pedagogickej verejnosti, pretože odovzdávanie cien bolo zároveň príležitosťou pre prezentáciu nášho projektu a jeho výsledkov a výstupov pred zástupcami škôl z celého Slovenska. Po úvodných príhovoroch zástupcov NSS a MŠ VVaŠ SR a krátkom predstavení projektu, ceny našim "programátorkám" odovzdal prorektor ŽU pre zahraničné vzťahy a marketing doc. Ing. Jozef Ristvej, PhD. Všetci prítomní počas odovzdávania cien vyjadrili obdiv našim žiačkam za odvedenú prácu už aj preto, že projektové tímy tvorili dievčatá, ktoré všetkým ukázali, že programovanie a robotika nie je len "chlapskou" záľubou a že dievčatá môžu byť v tejto hi-tech oblasti rovnako úspešné, ako chlapci.

My samozrejme našim dievčatám rovnako blahoželáme a ďakujeme aj za prácu, ktorú odviedli na skvelej verejnej prezentácii našej školy a projektových aktivít počas slávnostného obradu.

Prečítané 554 krát