Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 04 apríl 2017 04:04

Mobilita Poľsko #5

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Poľská challenge je za nami. Nové vedomosti, skúsenosti, ale aj zážitky a kamarátstva, úspechy a sklamania. Programovanie robotov v Krakowe bolo napokon zrejme najťažšie z doterajších misií.
Už sme spomenuli, že stačilo naprogramovať dve misie, ktoré na prvý pohľad vyzerali jednoducho, nakoniec možno práve tento dojem spôsobil, že tímy si s výzvou neporadili tak, ako sa očakávalo. Nové spôsoby programovania transportu robotov po hracej ploche a nový pohyb ramena boli napokon kameňom "úrazu" úspešnosti tímov vo finále. Nie príliš vhodné svetelné podmienky na robotických stoloch mali zlý vplyv na detekciu farieb color sensora a spôsobovali permanentné "blúdenie" robotov po podložkách.

Slovenský tím vám svoje dojmy sprostredkoval ešte za horúca priamo počas spiatočnej cesty na Slovensko.

Veríme, že táto misia neodradila našich žiakov od ďalších projektových úloh - pred nami je veľké finále v Grécku na prelome mesiacov apríl a máj a všetky partnerské krajiny určite vyberú svoj národný "dream-team", aby obstál čo najlepšie. Aj my plánujeme "posilniť" výpravu do (veríme) už slnečného pobrežného mesta Katerini, ale pred tým ešte našich žiakov čaká preprogramovanie poľských misií a výroba videotutoriálov a návodov do projektovej učebnice robotiky.

Z indícií a screenshotov koordinátorskej krajiny dedukujeme, že roboty pôjdu po prvýkrát "mimo" stoly a tímy budú mať čo robiť s novými 3D prekážkami, ktoré by sa na robotických stoloch mali objaviť. Necháme sa prekvapiť, do Grécka sa tešíme aj na stretnutia s kolegami a žiakmi, s ktorými sa pravdepodobne osobne stretneme poslednýkrát, aj keď spolupráca partnerských škôl bude pokračovať.

Edit 20/04/2017: zvyšok slovenského tímu, ktorý sa nezúčastnil poľskej výzvy mal už tradične za úlohu preprogramovať ešte raz všetky misie bez pomoci priamych účastníkov mobility a zvládli to naozaj perfektne. V programovaní doslova platí, že ak dvaja robia to isté, výsledok určite nebude rovnaký... :) Výsledky uvidíte v slovenských tutoriáloch k multimediálnej učebnici, ktorú pripravujeme.

Prečítané 555 krát