štvrtok, 30 marec 2017 20:07

Mobilita Poľsko #3

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Tretí deň mobility v Poľsku bol najmä o environmentálnom aspekte nášho projektu. Žiaci navštívili najmenší poľský národný park, aby skúmali a učili sa hodnotiť kvalitu a parametre prírodných vôd podľa zastúpených rastlín a živočíchov.
"Rangers" národného parku pripravili pre žiakov výnimočný vzdelávací blok lesnej pedagogiky s praktickým cvičením v tom najúžasnejšom laboratóriu na svete - v prírode a na rieke, ktorá skrýva rôzne formy života, vďaka ktorým dokážeme vyhodnotiť kvalitu prírodných vôd. Po prednáške a pokynoch, ako cvičenie realizovať, žiaci v medzinárodných tímoch na vybraných úsekoch lesných potokov určovali fyzikálno-chemické vlastnosti vody a určovali zastúpené druhy fauny a flóry. Zistené údaje zaznamenávali do pracovných listov, ktoré im potom v spoločnom hodnotení pomohli určiť výslednú kvalitu vody.

Chceme poďakovať ochranárom z Ojcowského národného parku, že aj nás, učiteľov naučili niečo nové a názorne nám ukázali, že lesná pedagogika môže mať stále miesto vo vzdelávacích programoch základných škôl, a že odučiť praktické cvičenie z biológie, alebo častokrát pre žiakov nudnú hodinu fyziky sa dá aj výnimočnými metódami a na netradičných miestach. Pozrieť si to môžete v dnešnom videoblogu.

Prečítané 582 krát