streda, 29 marec 2017 23:48

Mobilita Poľsko #2

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Druhý deň mobility v Poľsku bol pre všetkých žiakov skutočne výnimočný - veď koľkí (snáď okrem Johnyho Deppa vo filme Charlie a továreň na čokoládu) sa mohli pochváliť tým, že vo fabrike na čokoládu a sladkosti mohli jesť všetko, čo videli a koľko len vládali :)))
Mnohým žiakom sa dnes splnil sen - fabrika na výrobu tých najlepších čokoládových dobrôt a sladkostí v Poľsku s viac ako 100 ročnou tradíciou a históriou bola miestom poznávania okolia hostiteľskej školy v Krakowe. Samozrejme aj táto návšteva mala "robotický podtón", pretože moderná výroba sa bez robotov nezaobíde ani pri výrobe sladkostí. Žiaci počas exkurzie nespoznávali a neochutnávali len produkciu z fabriky, ale učili sa, ako roboty pomáhajú riadiť skladové hospodárstvo fabriky a samotnú výrobu sladkých dobrôt. Bohužiaľ kvôli výrobným tajomstvám vám nesmieme zverejniť fotodokumentáciu z priestorov čokoládovne, ale verte, že žiaci po pokyne, že môžu ochutnávať všetko jedlé a koľko budú vládať, vstupovali do prevádzky s odhodlaním skonzumovať minimálne mesačnú produkciu fabriky (mimochodom je to zhruba 4.500 ton čokolády a sladkostí mesačne!!!). Po hodine strávenej v najstaršej čokoládovni v Poľsku bolo jasné, že fabrika náporu žiakov odolá a bez strát bude ďalej chŕliť sladkosti nielen do Poľska, ale aj ostatných krajín sveta, kde značka WAWEL KRAKOW má svoje miesto.

Popoludnie patrilo ďalšej vzdelávacej exkurzii - čakali nás 3 hodiny strávené v najväčšej a najnovšej úpravni vôd v Krakowe. Táto poľská metropola sa pýši aj prívlastkom mesto s druhou najčistejšou vodou na svete. My sme zisťovali ako a prečo je tomu tak. Veľmi zaujímavý výklad odborníkov na úpravu pitnej vody a názorné ukážky procesu, ako sa voda z prírodných zdrojov dostane až do našich vodovodných kohútikov, zaujali všetkých žiakov aj učiteľov. Tu už mali iPady našich žiakov zelenú a preto si obrázky môžete pozrieť v našom druhom videoblogu:

Prečítané 621 krát