sobota, 25 február 2017 01:01

Mobilita Grécko #5

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Záverečný deň gréckej robotickej challenge patril verejnej prezentácii nášho projektu v centre mesta Katerini. Vstupnú halu budovy obchodnej komory sme zmenili na jednu veľkú učebňu robotiky a okrem zvedavých okoloidúcich sme základy programovania robotov predviedli aj žiakom siedmych miestnych škôl, ktorí mali počas celého dňa otvorené hodiny s našimi žiakmi.

Chlapci prejavili o programovanie otvorený záujem a ukážky trvali zvyčajne dlhšie ako jednu vyučovaciu hodinu. Opäť sa nám potvrdilo, že o robotiku je medzi mladými (nielen chlapcami) záujem, a že jednoduché základy programovania dokážu dnešní mladí ľudia pochopiť naozaj veľmi rýchlo.

Popoludní našim žiakom zostal čas na krátky relax a posledné spoločné chvíle s tímovými kamarátmi, prechádzku po pláži a prípravu na spiatočnú cestu na Slovensko. Pedagógovia mali na programe poradu pred ďalšou mobilitou v Poľsku, na ktorej sa nastavila obtiažnosť nielen poľskej výzvy, ale aj záverečnej, ktorá kvôli nepriaznivej politickej situácii nebude v Turecku, ale opäť v Grécku. Predmetom porady bola aj konečná úprava hlavného projektového výstupu (učebnica robotiky), ktorý bude hlavným bodom stretnutia učiteľov na poslednej mobilite.

S partnermi a miestom sme sa teda nelúčili, lebo na rovnakom mieste sa stretneme opäť o 3 mesiace. Veríme, že počasie už bude príjemnejšie, že grécke pobrežie Egejského mora pod Olympom už bude naberať letnú atmosféru a že po povinnostiach a práci ostane čas aj na zábavu a hry v mori... :)

Prečítané 406 krát