štvrtok, 16 február 2017 01:00

Mobilita Grécko #3

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Tretí deň výmenného projektového pobytu našich žiakov v gréckom meste Katerini pod horou Olymp bol finálovým dňom gréckej robotickej challenge. Prvýkrát nám počasie prialo natoľko, že sme mali celý horský masív Olympu nadohľad.
Podľa wiki je to pomerne izolovaný horský masív, ktorý sa týči pri Solúnskom zálive. Jeho najvyšší vrch Mytikas (2 917 m n. m.) je zároveň najvyšší vrch Grécka a je naozaj poriadne vysoký a stále pokrytý súvislou vrstvou snehu. Píšeme o tom aj preto, že po dnešnom finále nás zajtra čaká poznávacia exkurzia práve na toto mytologické a pre Grécko historicky významné miesto...

Celé predpoludnie venovali jednotlivé tímy programovaniu a ladeniu robotov. Dvaja členovia z jedného medzinárodného tímu (zo Španielska a Slovenska) spolu so svojimi učiteľmi ale medzitým prijali veľmi milé a vzácne pozvanie do vysielania miestneho rádia, aby informovali grécku verejnosť o projekte a aktivitách hostiteľskej školy. Vo vysielacom štúdiu sa stali súčasťou hodinového live vysielania a do gréckeho éteru prezentovali aktivity nášho projektu.

Popoludnie už patrilo veľkému gréckemu finále. O tom, ako sa tímom darilo ale aj nedarilo, si môžete vypočuť z dnešného videoblogu:

Prečítané 415 krát