Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 24 október 2016 23:51

Mobilita Španielsko #5

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Piaty, posledný deň nášho pobytu vo Valencii bol naozaj výnimočný, aj keď počasie akoby nás už volalo späť na Slovensko a pripomenulo, aká je u nás doma jeseň studená a upršaná.
Ráno sa všetky projektové tímy presunuli do historického centra Valencie, kde denno-denne môžete stretnúť turistov z celého sveta. A priamo tu sme rozložili robotické stoly, aby sme turistom, ale aj domácim ukázali, ako sa v EÚ mladí ľudia vďaka medzinárodným projektom môžu spoznávať, stretávať a spoločne vzdelávať. Open Robotics Day bola úžasná prezentácia nášho projektu širokej verejnosti. Opäť s edukačným podtónom - všetci žiaci museli svoju prácu a činnosť v projektových tímoch prezentovať pred cudzími ľuďmi v angličtine a bez predchádzajúcej prípravy. O tom, že aj po anglicky vedia, o čom rozprávajú, a že z robotiky a programovania už majú vedomosti, svedčí záujem verejnosti, ktorý deti dokázali vzbudiť.

Okolo poludnia sa rozpršalo a tak sme sa museli stiahnuť do historickej budovy, kde už zostal čas iba na posledné spoločné fotenie a rozlúčku. S novými priateľmi a spolužiakmi sme sa ale nerozlúčili nadlho. Už na prelome novembra a decembra sa projektové tímy stretnú opäť. Tentokrát pri druhej mobilite - druhej robotickej výzve u nás v Humennom.

Naša škola bude hostiť 20 žiakov zo štyroch krajín EÚ, ktorým musíme pripraviť novú, ťažšiu a náročnejšiu úlohu, ako bola tá španielska. Dovtedy náš čaká veľa práce nielen s prípravou programu pre žiakov z partnerských krajín, ale najmä veľa programovania a vymýšľania misie, v ktorej žiaci musia preukázať, že sa v programovaní a robotike opäť vedomostne posunuli. O tom, že už prvá challenge bola náročná, svedčí aj prvé video z finále - tu je víťazný tím s Ninou Spielmanovou, ktorému sa jedinému podarilo naprogramovať robota tak, že misiu v časovom limite splnil úplne celú:

Prečítané 605 krát