Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 21 október 2016 00:08

Mobilita Španielsko #4

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Po troch dňoch programovania a robotiky si projektové tímy mohli vydýchnuť. Ale iba od programovania, pretože v inštitúte klimatických zmien vo Valencii ich čakali edukačné aktivity a výuka naozaj netradičným spôsobom.
Po uvedení do problematiky udržateľnosti potravín a význame podpory nákupu základných potravín od lokálnych producentov, sa projektové tímy s dotazníkovými hárkami vybrali na naozaj unikátne miesto vzdelávania - miestnu tržnicu, aby od miestnych dodávateľov mäsa, ovocia a zeleniny, ale aj zákazníkov - obyvateľov Valencie, získali informácie, ktoré v inštitúte spolu so zamestnancami spracovali a vyhodnotili. Nasledujúci kvíz žiakov utvrdil v tom, že potraviny, ktoré za spotrebiteľom precestujú tisíce kilometrov, majú za následok rast emisií a znečisťovanie životného prostredia. Hodina environmentálnej výchovy v inštitúte klimatických zmien bola aj o tom, koľko mesiacov v roku Španielsko zbiera a dodáva na európsky trh úrodu pomarančov, šalátu, papriky, ďalšej zeleniny a ovocia a ktoré obaly z potravín sú recyklovateľné, a ktoré nie.

Aj pre nás, učiteľov, to bola naozaj výnimočná ukážka a skúsenosť, že kvalitný vyučovací proces nemusí vždy prebiehať iba pred katedrou v klasickej triede, ale aj na miestach, ktoré na prvý pohľad nemusia so školou a vzdelávaním vôbec súvisieť.

Posledný deň našej mobility bude opäť o environmentálnom aspekte projektu. Čaká nás vyučovanie v španielskom biologickom inšitúte.
Prečítané 1144 krát