utorok, 21 apríl 2015 08:45

Hodiny hudby v nahrávacom štúdiu

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)

Žiaci zapojení do projektu Hudba hýbe online svetom majú za sebou ďalšiu výnimočnú skúsenosť získanú formou zážitkového učenia. V profesionálnom štúdiu, pod dohľadom nielen vyučujúcich, ale aj špičkových muzikantov a producentov zaspievali, nahrali a zdigitalizovali piesne, ktoré nám hudobný skladateľ skomponoval na základe vlastných textov.

Texty na tému projektu žiaci vymýšľali na predchádzajúcich aktivitách. Po ich zhudobnení nasledoval náročný nácvik pod dohľadom p. uč. Dzurčaninovej a po mesiaci príprav a muzikantskej driny si môžu deti zablahoželať k úspešnému ukončeniu ďalšej čiastkovej úlohy nášho projektu.

13 žiakov strávilo náročný deň v priestoroch nahrávacieho štúdia na Vinianskom jazere, aby nahralo skladby, ktoré budú dotvárať príbehy a videoklipy s témou súčasneho online života mladých ľudí vo virtuálnom svete sociálnych sietí a moderných komunikačných technológií. Na vlastnej koži si tak mohli vyskúšať aká náročná je práca profesionálnych spevákov a muzikantov a čo všetko sa musí urobiť, kým sa hudobná nahrávka dostane na CD disk, alebo do mp3 prehrávača. Kým sa piesne v štúdiu doplnia o hudobné aranžmány, práce na projekte pokračujú ďalej. Žiakov čakajú ešte animátorské, grafické a filmárske práce na ďalších úlohách. Takto ich učíme k zodpovednosti za svoju virtuálnu identitu, k bezpečnosti používania sociálnych sietí a netradičnými spôsobmi získavajú potrebné kompetencie a zručnosti z informatiky a digitálnej gramotnosti. A zároveň sa pripravujú na život v dnešnej digitálnej dobe.

V štúdiu žiaci pracovali pod odborným dohľadom pánov Fabiana, Dolgoša a Nováka, ktorým patrí veľké poďakovanie za skvelý prístup k deťom a profesionálnu prácu, ktorú s našimi žiakmi odviedli.

Prečítané 1377 krát