Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 25 október 2019 14:28

Meet and Code 2019 - Girls do IT

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V druhom týždni programovania a kódovania v rámci Európskeho týždňa programovania 2019 sme sa prostredníctvom inciatívy Meet and Code 2019 zamerali na dievčatá v IT sektore. Ako už samotný názov podujatia Spike Girls prezrádza, podujatia sa zúčastnili len dievčatá.

Cieľom bolo zvýšiť aktraktívnosť IT sektora pre dievčatá prostredníctvom získania základov robotiky, programovania, konštruovania a techniky s využitím robotických súprav Lego Mindstorms EV3. Hoci projektový tím tvorili dievčatá 6. ročníka, ani pre ZŠ najnáročnejšie edukačné robotické súpravy nerobili problém zvládnuť základné zručnosti v programovaní robotov. S chuťou a odhodlaním sa pustili do programovania a po prvých hodinách ovládali všetky bloky zelenej palety určenej práve na ovládanie a pohyb robotov. Zároveň nám ukázali, že ani robotika v spojení s využitím anglického jazyka nepredstavuje prekážku pre ich prácu a že programovanie v angličtine je pre nich stále zábavnou formou vzdelávania.

Počas realizácie projektových aktivít sa nedali zaskočiť ani návštevou projektového manažéra Nadácie Pontis, ktorému svojou šikovnosťou, nadšením a vzájomnou spoluprácou ukazáli, že aj nežnejšia polovica ľudstva má svoje opodstatnené postavenie v IT sektore a IT svete.

Týmto ďakujeme dievčatám triedy 6.B za vynikajúco zvládnutú prácu a prezentáciu našej školy počas Európskeho týždňa programovania 2019 a predstaviteľom nadácie PONTIS za osobnú návštevu našej školy počas eventu.

Prečítané 88 krát