Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 21 október 2019 19:40

Meet and Code 2019 - Programuj pre planétu

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Minulý týždeň sme odštartovali oficiálny dvojtýždeň Európskeho týždňa programovania prvým podujatím v iniciatíve Meet and Code 2019 s názvom Code for Planet (programuj pre planétu). Cieľom iniciatívy Meet and Code je predstaviť deťom a mladým ľuďom nové technológie a uviesť ich do problematiky programovania zábavnou a atraktívnou formou.

Vďaka grantu získanému z Nadácie Pontis sme sa pustili do záchrany našej zničenej planéty Zem pomocou troch robotických súprav Lego WeDo 2.0, Lego Boost a Lego Mindstorms EV3, ktoré sme vyslali na nedostupné miesta vo vesmíre. Tieto miesta boli zároveň jedinými miestami, ktoré mohli zachrániť ľudstvo a planétu Zem. Práve tam sa nachádzali posledné vzorky zelených rastlín potrebných pre náš život, pre produkciu kyslíka, ktorý dýchame.

Výzva bola pomerne jednoduchá. Ale len na prvý pohľad. Hoci samotné programovanie robotických stavebníc zabralo žiakom “len” dva dni, dolaďovanie a finalizácia ich potrápila až do konca týždňa.  Nakoniec sa nám podarilo dostať všetky vzorky rastlín späť na Zem a tak obnoviť zeleň a život na Zemi.

Hodiny programovania pre našu planétu priniesli do vyučovania nielen množstvo entuziazmu a zábavy.

Do hodín sme naplno nasadili CLIL, metódu, ktorá spolu s využitím STEM metódy vniesla do získavania vedomostí a poznatkov prirodzenosť a gamifikáciu a okrem digitálnych zručností pomohla zvýšiť jazykové kompetencie a rozšírenie slovnej zásoby o špecifické výrazy z oblasti programovania, astronómie a robotiky.

V tomto týždni pokračujeme v Európskom týždni programovania druhým podujatím, ktoré sa už podľa názvu "Spike Girls" zameriava na jemnejšiu časť ľudskej populácie, na dievčatá a ich uplatnenie v IT sektore. O jeho realizácii vás rovnako budeme informovať na našom školskom instagrame a po skončení na webovej stránke školy.

A ešte pohľad spať na ukončené podujatie Code for Planet.

Prečítané 109 krát