Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 27 september 2019 23:05

Európsky deň jazykov - anglický jazyk v prírodovedných predmetoch na našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do Európskeho dňa jazykov podujatím, ktoré pod názvom “English in Science” - Angličtina vo vede, v prírodovedných predmetoch, prebiehalo počas celého týždňa.

To, že angličtina patrí medzi svetové jazyky a je používaná vo všetkých oblastiach bežného života, sa mohli presvedčiť žiaci počas hodín informatiky, techniky a robotiky. Naprogramovať robota je pre mnohých menej skúsených alebo úplných začiatočníkov dosť obtiažne a vyžaduje pomoc učiteľa. A ak k tomu ešte pridáme angličtinu a fakt, že pokyny musí žiak vnímať v anglickom jazyku...

O tom, že naši žiaci sú zruční nielen v robotike a programovaní, ktoré už aj začiatočníkom ide od ruky, ale aj to, že angličtina ako univerzálny jazyk, v ktorom je väčšina tutorialov pre programovanie, im až taký problém nerobí, nás počas hodín robotiky presvedčili žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka nielen v jazykových triedach, ale aj bežných klasických.

CLIL metóda ako jedna z inovatívnych metód, sa na našej škole postupne udomácňuje a po nasadení CLIL do vyučovania biológie nás teší, že si začína nachádzať svoje opodstatnené miesto aj v hodinách chémie. To, ako sa žiaci so špecifickým nadaním popasovali s hodinou chémie v anglickom jazyku a čo sa naučili na hodine biológie môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Prečítané 130 krát