Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 11 marec 2020 14:13

Robotický krúžok I a II vo februári

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Metódu STEAM implementujeme postupne nielen do bežných vyučovacích hodín, najmä biológie a informatiky, ale začíname ju postupne využívať aj v krúžkovej činnosti robotických krúžkov IT Akadémie
V tomto mesiaci spojené tímy dievčat z robotického krúžku I a chlapcov z robotického krúžku II konštrukčne dokončili vesmírnu výzvu. Vytvorili a nadizajnovali 8 modelov, ktoré tvoria súčasť robotickej vesmírnej podložky, komunikačná stanica, satelity, letová posádka, solárne panely, rakety a pod.

Následne bolo ich úlohou nadizajnovať a skonštruovať prototyp robota, funkčného rovera, ktorého úlohou bude pomôcť ľuďom preskúmať blízky či vzdialenejší vesmírny priestor a zároveň im umožní vytvorenie podmienok nevyhnutných pre život ľudí.

Robotické tímy dievčat a chlapcov riešili dve východiskové problémové otázky, ktorých cieľom bolo zistiť, resp. navrhnúť možnosti, ako by mohli ľudia prežiť vo vesmíre nielen z hľadiska zabezpečenia potrebnej potravy a vody, ale aj z hľadiska ich zdravotného stavu. Druhou problémovou otázkou bolo navrhnúť konštrukciu rovera a následne ho naprogramovať tak, aby pomáhal ľuďom pri ich vesmírnych prieskumoch, v priestore, kde nie je vzduch, gravitácia a teplo.

Myslíme si, že časovo a konštrukčne náročnú výzvu naši žiaci zvládli. Skonštruovali prototypy roverov, ktoré by mohli byť v budúcnosti pri prieskumoch vesmíru a zároveň svojou funkčnosťou umožnili transport potrebného materiálu pre zvládnutie krátkodobého pobytu ľudí vo vesmíre.

oplz loga horizont

Prečítané 62 krát