Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 02 december 2019 16:05

IT Akadémia - Robotický krúžok I v novembri

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Hoci začiatok mesiaca patril ešte k poslednému dolaďovaniu a finalizácii programu pre transport materiálu pomocou využitia veľkých motorov určených na pohyb a stredného motora pomocou ktorého môžeme ovládať ramená, dievčatá z robotického krúžku I. sa po zvládnutí základných príkazov zo skupiny príkazov Action Blocks pustili do dizajnovania robotov a ku konštrukcii pribudli senzor farby a senzor vzdialenosti.

Základnou problémovou úlohou dievčat bolo zvládnuť pohyb robota po čiernej čiare s využitím senzora farby, pričom dôležitým bodom bolo uvedomenie si skutočnosti, že senzor farby musí byť umiestnený v správnej výške a rovnako nastavenie rýchlosti robota. Na rozdiel od problémovej úlohy z predchádzajúceho mesiaca, pri používaní senzora farby je pomalší pohyb robota žiadúci, nakoľko pri nastavení vyššej rýchlosti môže senzor neskoro reagovať.

Druhou problémovou úlohou tohto mesiaca bolo využitie ultrasonic senzora, ktorý sa využíva na meranie vzdialenosti.

Ich úlohou bolo naprogramovať robota tak, aby pomocou senzora vzdialenosti, ktorý meria vzdialenosť od najbližšej prekážky pred robotom, vykonal robot pohyb do štvorca.

V súčasnosti pracujeme na využití infračerveného senzora, ktorého použitie by malo byť podobné ako použitie senzora vzdialenosti.

oplz loga horizont

Prečítané 15 krát