Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 05 november 2019 21:31

IT Akadémia - Robotický krúžok I v októbri

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Cieľom vytvorenia robotického krúžku I. zloženého výlučne zo žiačok našej školy bolo zvýšiť atraktívnosť IT sektora pre dievčatá a tak im rozšíriť obzor pre ich ďalšie študijné a profesijné rozhodovanie.

Robotický krúžok I navštevujú dievčatá, ktoré už disponujú vedomosťami a skúsenosťami z oblasti robotiky a programovania Lego robotických súprav. Činnosť robotického krúžku sa počas celého školského roka bude zameriavať na programovanie a kódovanie náročnejších Lego robotických stavebníc Mindstorms EV3 v ich základnej zostave ale aj využitím doplnkových súprav.

Október strávili naše žiačky v prostredí základného programovacieho prostredia, kde sa oboznámili s príkazmi slúžiacimi na pohyb motorov s nastavením na počet otáčok, stupne alebo čas v sekundách ako aj zastavenie zabrzdením alebo voľným dojazdom. Úplne úžasne zvládli použitie príkazov zo súboru tzv. “Flow block” - čakanie na udalosť s použitím senzora farby v režime farba, intenzita odrazeného svetla alebo rozptýlené svetlo.

V súčasnosti dokončujú výzvu, v ktorá sa zameriava nielen na transport vecí s využitím ramena ovládaného stredným motorom. Dôležitý je hlavne čas, za ktorý robot danú misiu vykoná a presnosť, s akou určenú vec prenesie z jedného miesta na druhý.

Novembrová krúžková činnosť bude zameraná na detekciu objektov prostredníctvom využitia ultrasonic senzora.

oplz loga horizont

Prečítané 81 krát