Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 22 september 2019 10:24

Projekt IT akadémia v treťom roku

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Projekt IT akadémia v rámci, ktorého pôsobíme ako partnerská škola, začína v týchto dňoch svoj tretí projektový rok.

oplz loga horizont

Okrem už “overeného” overovania metodíik v rámci vyučovania prírodovedných predmetov Matematika, Informatika, Geografia a Biológia pribudnú v tomto školskom roku aj overovania metodík z predmetov Chémia a Fyzika.

Tešíme sa, že toho roku začnú na našej škole pod záštitou IT akadémie činnosť štyri krúžky robotiky, ktoré budú zamerané na programovanie a robotiku pre začiatočníkov aj pokročilých.

Dobrou správou pre rodičov je, že krúžok je pre žiakov bezplatný.

Čaká ná nás podujatie Veda v meste, počas ktorého chceme šikovnosť našich žiakov v oblasti programovania a robotiky predstaviť ostatnej odbornej a laickej verejnosti ako aj rodičom, spolužiakom a ostatným školám pôsobiacim v meste.

Súčasťou vyučovacieho procesu prírodovedných predmetov budú otvorené hodiny pre rodičov a ostatných pedagógov a žiakov našej školy, počas ktorých budú môcť zažiť bádateľsky orientované vyučovanie biológie, či chémie, precvičovanie matematiky hravým spôsobom či riešenie problematických úloh počas informatiky vlastnou aktivitou a spoznávaním žiakov ich prácou v skupinách.

Prečítané 102 krát