piatok, 29 september 2017 16:46

Kurz: Atény, Grécko 2017

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Digital Storytelling, Flipping Classroom & Educational Video Production – Web3.0 V mesiaci júl, v čase od 17. do 28.7. 2017 sa pani učiteľka 1. stupňa - Mgr. Slavka Bacáková zo Základnej školy Dargovských hrdinov v Humennom zúčastnila kurzu „Digital Storytelling, Flipping Classroom & Educational Video Production – Web3.0 v hlavnom meste Grécka, v Aténach.

Tento kurz pani učiteľka absolvovala vďaka projektu Erasmus+ KA1 pod názvom O krok vpred s digitálnymi technológiami. Kurz v gréckych Aténach splnil naše predstavy nad očakávania. Bol zameraný na prácu s rôznymi webovými stránkami a aplikáciami a ich využívanie na prácu s deťmi na vyučovacích hodinách. Po úvodných slovách a ukážkach práce super školiteľa - Petrosa Georgiakakis sme sa s chuťou a veľkým nadšením pustili do tvorby rôznych komiksov, príbehov a videí pre deti. Zaujímavá bola práca so stránkami Kizoa, Kahoot, StoryBoardThat, Pixton, Lego Story Starter, GoAnimate, Plotagon a ďalšie, pri ktorých sme si vyskúšali svoju tvorivosť a fantáziu. Hodiny výučby boli počas celého kurzu efektívne a zaujímavé. Krásne prostredie Atén dotváralo príjemnú atmosféru kurzu a spestrilo náš pobyt počas týchto dvoch týždňov venovaných sebavzdelávaniu. Prínosom bola aj výmena skúseností s kolegami zo Španielska, Portugalska či susedného Poľska, metódy a štruktúra ich vyučovacích hodín, ako aj množstvo informácií o jednotlivých školách navzájom.

 

Naše poďakovanie patrí všetkým členom tímu - Petrosovi Georgiakakis, Vasilisovi Siochos a Spirosovi Dimou nie len za ústretovosť a priateľský prístup počas výučby, ale aj za perfektnú atmosféru na kurze a v neposlednom rade aj za príjemný dvojtýždňový pobyt v Aténach.

Prečítané 208 krát

Najnovšie od Mgr. Slávka Bacáková