Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 28 september 2017 19:16

Cyprus: Kurz Managing the fast technological change, for all educators

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
V mesiaci júl som sa zúčastnila kurzu “Managing the fast technological change” na Cypruse. Tento kurz je jedným z kurzov, ktoré učitelia absolvovali v rámci realizáciu projektu Erasmus+. Projekt pod názvom O krok vpred s digitálnymi technológiami je pokračovaním projektu O krok vpred s eTwinningom, ktorý učitelia ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom realizovali v minulom školskom roku.

Kurz na Cypruse sa snažil riešiť problém rýchlych zmien v oblasti využívania IKT a zameriaval sa na poskytovanie praktických riešení, ako by sa mal súčasný učiteľ s týmto problémom vyrovnať. V súčasnosti postupuje vývoj technológií tak rýchlo, že je ťažké začleniť nové poznatky a produkty do nášho každodenného života a najmä do vzdelávania. Cieľom tohto kurzu bolo pomôcť účastníkom pochopiť fenomén rýchlych technologických zmien a ich dôsledkov, poskytnúť im určitý plán na zvládnutie problému, zamerať sa na určité zmeny v oblasti IKT, ktoré zažívame dnes a ktoré by mali čoskoro ovplyvniť sektor vzdelávania.

Počas kurzu sa venovala osobitná pozornosť získaniu určitých praktických zručností. Účastníci využívali cloudové technológie, online nástroje pre spoluprácu učiteľov a študentov a rôzne nástroje pre moderné a inovatívne vyučovanie. Inštruktorom kurzu bol Georgios Charalambous, ktorý dokázal, že má bohaté skúsenosti s vyučovaním s IKT pre študentov všetkých vekových kategórií.

Účastníčka kurzu a koordinátorka projektu Erasmus+: Mgr. Ivana Čepová

Prečítané 323 krát