pondelok, 28 september 2015 19:51

Anglicko: Kurz Teaching Languages Using Technologies

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Od 5. júla do 18. júla 2015 sme sa zúčastnili kurzu Teaching Languages Using Technologies. Kurz prebiehal na Univerzite v Kente – Canterbury.
Hlavným cieľom tejto mobility bolo zlepšiť jazykové znalosti učiteľov, ich digitálnu gramotnosť a ich schopnosť využívať technológie vo vyučovacom procese, rozvíjať vzťahy s učiteľmi z iných krajín a spolupracovať prostredníctvom portálu eTwinning.

Tento kurz ponúkol učiteľom získať základné počítačové zručnosti a naučiť sa používať rôzne aplikácie na vzdelávacie účely.

Učitelia prostredníctvom mobility zažili celý rad zaujímavých aktivít prepojenia teórie a metodológie výučby v triede základnej školy. Rozšírili si doterajšie poznatky používania praktických metód, spoznali nové metódy a podporné techniky, rozvíjali svoje vlastné jazykové schopnosti a spoznali kultúrne dedičstva Malty prostredníctvom organizovaných výletov. Z našej školy sa tohto kurzu zúčastnila pani učiteľka Ivana Čepová a pani učiteľka Nadežda Morvaiová Doničová.

Program vzdelávacích aktivít:

· zabezpečenie, heslá, avatary

· autorské nástroje: rešpektovanie autorských práv a predchádzanie plagiátorstvu, blogy, wiki, zdieľanie webov

· práca s obrázkami: účinné nástroje pre snímanie obrazovky, problematika autorských práv obrázkov, úprava obrázkov, vytváranie     karikatúr

- práca s videom

· práca so zvukom: podcasting (zistenie, ktoré sa zapisujú, vytváranie a zdieľanie), VoiceThreads

· zručnosti: techniky efektívneho vyhľadávania, webové stránky, alternatívne vyhľadávače,

· sociálne siete / Google Apps pre učiteľov

· vytváranie  úloh na vyučovanie prostredníctvom IKT, integrácia informačných a komunikačných technológií do školských osnov,     plánovanie hodín v triede

Nástroje, s ktorými sme pracovali, nájdete tu:

http://okrok1.blogspot.sk/p/blog-page_55.html

Anglicko - The Horse Guards parade:
Anglicko - Whitstable:Prečítané 639 krát