streda, 06 máj 2015 18:11

Realizácia schváleného projektu v rámci Erazmus+

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

Ako sme už pred časom informovali, našej škole bol pridelený grant na realizáciu projektu „S etwinningom o krok vpred.“

Učitelia, ktorí projekt realizujú, absolvovali kontinuálne vzdelávanie pod názvom Školské projekty a medzinárodné partnerstvá cez internet. Lektorkou bola p. uč. Ivana Čepová. Cieľom školenia bolo oboznámiť prítomných s projektovým vyučovaním, naučiť učiteľov vytvoriť dobrý projekt s partnerom z niektorej z krajín Európskej únie, naučiť učiteľov pracovať v spoločnom priestore, používať rôzne nástroje IKT pri vzájomnej spolupráci s projektovými partnermi a odprezentovať úspešný začiatok realizácie vlastných projektov. 11 učiteľov 1. a 2. stupňa úspešne ukončilo vzdelávanie obhajobou svojich prezentácií.

Po ukončení tohto vzdelávania budú učitelia zapojení do realizácie projektu „S etwinningom o krok vpred“ realizovať vzdelávacie aktivity v zahraničí. 11 učiteľov z našej školy vycestuje počas letných prázdnin do Anglicka, na Maltu a do Českej republiky na rôzne kurzy, zamerané na rozvoj jazyka, metódy vo vyučovaní, využívanie informačno-komunikačných technológií a na realizáciu medzinárodných etwinningových projektov.

Prečítané 1007 krát