Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 14 december 2020 15:31

Hour of Code 2020

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zúčastnili celosvetovej akcie Hodina kódu. Pridali sme sa tak k učiteľom a žiakom vo viac ako 180. krajinách, ktorých cieľom je rozvíjať digitálne zručnosti, logické myslenie žiakov a tiež ukázať, že každý si môže vyskúšať programovanie bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností.

Aktivita Hodina kódu sa koná každý rok počas týždňa vzdelávania a informatiky, v tomto školskom roku prebehla v týždni medzi 5. až 11. decembrom 2020. Na Slovensku je iniciátorom Hodiny kódu (Hour of Code) spoločnosť Microsoft.

Žiaci našej školy si vyskúšali programovanie vo virtuálnom prostredí populárnych hier, rozprávok či filmov, mali možnosť absolvovať kurzy, alebo sledovať výukové videá na https://hourofcode.com/us . Žiaci s veľkým záujmom programovali – žiaci 2.A s pani učiteľkou Hudáčekovou – boli šikovní, za svoju snahu získali certifikát. Pani učiteľka Luksajová predstavila na hodine informatiky programovanie  žiakom 3.A, 3.B, 4.B, 4.C a dokonca aj počas online vyučovania žiakom 5.A. Pani učiteľka Čepová sa so žiakmi 4.A zapojila do aktivity Adventný kalendár so súťažou Scratch Cup. V štúdiu:  https://scratch.mit.edu/studios/28168764/

Počas online vyučovania sa do tejto aktivity zapojili aj žiaci p. uč. Kačurovej. Pre žiakov našej školy bola Hodina kódu výborná príležitosť ako zmysluplne využiť čas strávený pri počítačoch.

Prečítané 282 krát