Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 14 december 2020 05:46

Malí programátori: spoločné stretnutie zamestnancov

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V týždni od 29. 9. do 02.10. a uskutočnila v našej škole mobilita - krátkodobé školiace podujatie pre učiteľov zo ZŠ Komenského z Trutnova z Českej republiky. Táto škola je partnerskou školou pri realizácii nášho projektu Malí programátori s finančnou podporou Erasmus+.

Predmetom spoločného stretnutia zamestnancov pod názvom „Vzdelávame sa s aplikáciami a nástrojmi WEB 2.0, Scratch a Blue Bot“ bolo školenie a workshop o aplikáciách a nástrojoch vhodných na tvorbu e-books, ku kódovaciemu jazyku SCRATCH, k používaniu robotickej hračky Blue Bot – ďalej výmena skúseností, implementácia a využitie týchto aplikácií, nástrojov a robotických hračiek v rôznych predmetoch v škole. Podujatie začali naši hostia prehliadkou školy. Hneď v prvý deň ich privítali pani riaditeľka a pani zástupkyňa našej školy, ktoré previedli našich hostí priestormi našej školy.

Hosťom našej školy sme predstavili autíčka ProBot, ktoré predstavujú vyššiu úroveň programovania. Žiaci programnovali rôzne geometrické tvary, skúšali rysovať rôzne uhly a predmety...Autíčka zaujali všetkých - malých aj dospelých. Druhý deň mobility sme sa venovali programovaciemu jazyku Scratch. Hostia odovzdali svoje vedomosti učiteľom a žiakom a programovalo sa :-)  Presvedčili sme sa, že pomocou programovania je možné realizovať vlastné nápady a pracovať s týmto nástrojom je jednoduché, začiatočníkom pomôže množstvo návodov na https://scratch.mit.edu/, podľa ktorých môžu začať. Spestrením pre hostí bolo predstavenie Funtronic-u - didaktickej pomôcky, ktorej multimediálny obsah je určený na hry, cvičenie a pohybové aktivity :-)

Tretí deň mobility bol venovaný podlahovým robotom Blue-Bot. Žiakov zaujali podložky s ľudským telom, mapou sveta, telesami, geometrickými tvarmi, abecedou... Žiaci so včielkami rysovali, zdolávali prekážky, využívali rôzne edukačné podložky. Dozvedeli sa, že včielka sa dá programovať aj s tabletom - stačí si stiahnuť aplikáciu Blue-Bot. Vytvorili sme návod, ako prepojiť včielku Blue-Bot s tabletom – https://vimeo.com/469533712

Spestrením pre všetkých boli aktivity s dronom. Naučili sme sa ho ovládať pomocou tabletu - prekvapením boli pekné fotografie a videá, ktoré z našej aktivity dron zachytil... Počas našej mobility mali naši hostia možnosť navštíviť rôzne známe miesta v Humennom a jeho okolí. Navštívili renesančný zámok a skanzen v Humennom. Upútal ich aj pamätník Československej armády na Dukle. Táto naša národná kultúrna pamiatka pripomína spoločnú operáciu sovietskych a česko-slovenských vojsk o Dukliansky priesmyk, ktorá sa tu odohrala na jeseň v roku 1944.

Na záver mobility sa partnerské školy dohodli na ďalších aktivitách projektu.


Prečítané 653 krát