Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

štvrtok, 12 november 2020 04:59

Code Week 2020 v našej škole

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

V týždni od 19. 10. – 23. 10. 2020 sa v našej škole uskutočnilo podujatie Programujeme v Scratch - pridajte sa k nám. Aktivita sa uskutočnila v rámci kampane CodeWeek 2020, ktorej cieľom je popularizovať programovanie.

Presvedčili sme sa, že pomocou programovania je možné realizovať vlastné nápady. Aktivitu počas podujatia šírili a žiakov oboznamovali s programovaním Scratch pani učiteľky Čepová, Hudáčeková, Kucerová, Lukáčová a Luksajová. Žiaci našej školy sa teda zapojili do programovania v jazyku Scratch - mladší žiaci programovali s tabletmi v aplikácii Scratch Junior, starší žiaci v samostatnom programe, alebo online: https://scratch.mit.edu/ Žiaci 4.A vytvorili krátke animácie s témou Klimatické zmeny. Za realizáciu tejto aktivity sme získali CERTIFIKÁT J. Poďakovanie patrí všetkým účastníkom podujatia.

Ukážka:  https://vimeo.com/477974643

Prečítané 755 krát