Naše stránky nepoužívajú žiadne reklamné, analytické alebo iné, súkromie ohrozujúce cookies. Žiadne cookies sa nezdieľajú s tretími stranami. Stránky používajú iba cookie nevyhnutné pre fungovanie prihlasovania. Je dočasné, po zatvorení prehliadača sa odstráni.

pondelok, 11 november 2019 21:02

Zoznámenie sa s partnerskou školou počas mobility v Trutnove

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

V rámci projektu Erasmus+ KA2: Malí programátori sa 3 žiaci zo 4.A a 3  žiaci zo 4.C spolu so svojimi tr.učiteľkami zúčastňujú mobility v Trutnove v termíne od 9.11.-16.11.2019.

Prvý deň sme sa zoznámili so žiakmi 5.A ZŠ Komenského, ktorí sú zapojení do projektu. Predstavili sme sa navzájom v komunitnom kruhu, rozdali sme všetkým tričká s logom projektu. Autorkou loga je česká žiačka Adélka Wenková, ktorá vyhrala v súťaži o logo projektu v rámci participujúcich krajín. Naši žiaci úspešne odprezentovali naše mesto, jeho históriu, pamätihodnosti a miesta zaujímavé pre turistov. V krátkom videu českí žiaci vstúpili do života našej školy, do rušného rána, tried,  ale aj do kancelárií pani zástupkyne, či pani riaditeľky. 

Nasledovala prehliadka priestorov ZŠ Komenského. V telocvični nás zaujala lezecká stena aj športová hala. Školu navštevuje 750 žiakov, ktorí majú možnosť pracovať v keramickej dielni, variť v školskej kuchynke, čítať v školskej knižnici aj hrať počas prestávok stolný tenis. Po prehliadke školy sme sledovali filmové spracovanie povesti o duchovi hôr – Rýbrcoulovi. Trutnov sa nazýva aj mesto draka, ktorý naňho dohliada. Duch hôr stráži Krkonoše, aby ich ľudia nedevastovali. Následne pracovali žiaci v skupinách, kde skladali puzzle týkajúce sa histórie mesta a vymaľovali Pozdrav z Krkonoš. Spolu so žiakmi 5.A pracovali aj na hodine informatiky.

V popoludňajších hodinách v spoločnosti hostiteľských rodín boli súčasťou sprievodu na počesť sv. Martina.

Prečítané 734 krát