Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 04 november 2019 22:36

Mobilita Taliansko - Deň 4

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V úvode dnešného dňa sme navštívili spoločnosť, ktorá sa zaoberá spracovaním ovocia a zeleniny pestovaných výlučne ekologickým spôsobom bez použitia akejkoľvek chémie.

Naučili sme sa, že celý proces od zberu plodín po ich finálnu distribúciu do obchodných reťazcov a ku koncovým zákazníkom trvá najviac 5 dní, aby bola zaručená čerstvosť všetkých produktov.

To, že robotizácia postupuje míľovými krokmi aj do poľnohospodárstva a nekončí len za dverami učební informatiky, bolo v tomto výrobnom procese preukázateľné napríklad využívaním senzorov pri triedení ovocia.

Žiaci si z "hodiny" biológie na ekofarme odniesli aj ďalšie nové vedomosti predovšetkým o spôsobe pestovania a vegetačných cykloch citrusových druhov ovocia.

V popoludňajších hodinách žiaci opäť zasadli do lavíc talianskej školy. Podobne ako počas mobility v Španielsku a na Slovensku samotnej činnosti predchádzal krátky kurz používania aplikácií Adobe na tvorbu prezentácií, ktorý opäť viedli naši slovenskí žiaci. Práca v medzinárodných tímoch prebiehala podobným spôsobom, ako počas predchádzajúcich mobilít. Pre vytvorenie elektronických časopisov žiaci v tímoch najskôr vyhľadávali základné informácie o pestovateľských nárokoch na vybranú miestnu plodinu na internete a spolu s fotodokumentáciou a vytvoreným videozáznamom vytvorili elektronické časopisy, ktoré predstavujú doplnkový edukačný materiál na hodiny biológie či ostatných prírodovedných predmetov.

Prečítané 188 krát