Naše stránky používajú súbory cookies.

Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 22 september 2019 07:20

Druhý rok medzinárodného projektu školských záhrad

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Začal sa druhý a zároveň záverečný projektový rok medzinárodného projektu Zvyšovanie IKT zručností v školských záhradách riešený v rámci programu Erasmus+. V tomto roku naši žiaci zasadnú do lavíc partnerských škôl v talianskej Sicílii a v nemeckom Moerse a zavŕšením bude posledná krátkodobá výmena skupín žiakov opäť v španielskej Valencii, kde naše mobility začali.

Okrem výmenných pobytov na nás čaká množstvo práce a povinností na projektových úlohách priamo v škole. Do našich vyvýšených záhonov vysejeme semená plodín našich partnerských krajín s cieľom porovnať nároky týchto plodín na pestovateľské a klimatické podmienky a možnosti ich pestovania v každej partnerskej krajine a dobudujeme prírodnú učebňu, ktorá bude spĺňať všetky požiadavky moderného vyučovania a prepojenia IKT s prírodou.

Okrem toho na nás čaká aj príprava učebnice pestovateľských prác ako jedného z hlavných výstupov projektu a elektronické časopisy z každej mobility.

O našom projektovom pokroku budeme pravidelne informovať prostredníctvom našich mesačníkov. A jeden pohľad späť na projektové aktivity prvého projektového roku:

Prečítané 407 krát