Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 20 máj 2019 22:22

Mobilita Slovensko - Deň 1

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Dnes sa na našej škole začala druhá krátkodobá výmena skupín žiakov v rámci projektu “Raise your ICT skills in raised school gardens”. Tešíme sa, že sme našich projektových partnerov zo Španielska, Talianska a Nemecka mohli privítať na pôde našej školy za sprievodu našich folklórnych piesní a tancov.
Čas vzájomného spoznávania nových spolužiakov, ktorí v tomto týždni zasadnú do lavíc slovenských tried, sme využili na nevyhnutné projektové stretnutie učiteľov, na ktorom sme stanovili presný dátum tretej krátkodobej výmeny, ktorá sa uskutoční už na jeseň budúceho školského roka v talianskej škole a dolaďovali posledné detaily ohľadom záverečných výstupov projektu.

Je nám veľkou cťou, že v popoludňajších hodinách našich zahraničných kolegov a žiakov oficiálne privítal primátor mesta Humenné, čo dodalo celej našej mobilite punc vážnosti a dôstojnosti. Dnešný deň sme ukončili prehliadkou mesta a jeho najznámejšej kultúrnej pamiatky, renesančného kaštieľa prepojeného s výstavou ľudovej kultúry a architektúry.

Zajtra ná čaká celodňová exkurzia k miestnemu producentovi a chovateľovi oviec. Cieľom zajtrajšieho vyučovania je poukázať na tradičný spôsob poľnohospodárskej výroby, ktorá v minulosti prevládala na Slovensku, ale aj na potravinovú sebestačnosť krajiny, spoznávanie a vyzdvihnutie našich národných produktov a tradičných potravín a ich tradičného spôsobu výroby.

Ďakujeme p. učiteľke Janíkovej a žiakom, ktorí spoločne pripravili dôstojné prijatie zahraničných hostí na pôde našej školy podľa tradičných slovanských zvykov a tradícií.

Prečítané 46 krát