Naše stránky používajú súbory cookies.

utorok, 12 október 2021 22:12

ErasmusDays 2021

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ErasmusDays 2021 je iniciatíva, ktorej cieľom je diseminácia dobrej praxe a skúseností škôl zapojených do riešenia medzinárodných projektov programu Erasmus+. Slovensko sa do tejto aktivity zapája už po tretíkrát rovnako ako aj naša škola.

Zelený Erasmus+ je akcia, prostredníctvom ktorej chceme našu školu oficiálne zviditeľniť v portfóliu projektových škôl a stať sa tak opäť súčasťou Erasmus komunity a podeliť sa o skúsenosti a zážitky z realizovaných projektov.

Názov našej oficiálne naplánovanej a registrovanej akcie "Green days at eco-school in Humenne" (https://www.erasmusdays.eu/event/green-days-at-eco-school-in-humenne/) napovedá, že jeden z našich práve ukončených projektov bol východzím bodom pre zorganizovanie našej aktivity Erasmus Days 2021. "Little steps make a big difference. Together we care for our home". je projekt, ktorý sme oficiálne ukončili v auguste 2021, avšak kvôli pandemickej situácii a dištančnému vyučovaniu v minulom školskom roku, naše školou chránené územie dostáva finálnu podobu až v týchto dňoch aj vďaka pomoci nášho školníka, p. Buhaja.

Počas realizácie ErasmusDays 2021 chceme našu pozornosť a aktivity zamerať na zeleň v okolí našej školy, prioritne nášho školského átria. Aktivita sa uskutoční v dňoch od 14. do 16. októbra a my vás prostredníctvom videoblogu budeme informovať o priebehu akcie a splnení stanovených cieľov.

Určite nie je náhodou, že počas naplánovanej akcie sa uskutoční aj certifikačná slávnosť, kde bude naša škola ocenená za prácu v programe Zelená škola symbolickým odovzdaním certifikátu a vlajky celosvetovej siete "Zelených škôl" s platnosťou na obdobie 2021 - 2023.

Certifikácia sa uskutoční 15. októbra 2021, vzhľadom na epidemickú situáciu on-line, za účasti vedenia našej školy a už v priebehu tohto týždňa bol našej škole doručený balík s uvedeným ocenením.

Metodika 7 krokov Zelenej školy a získanie zelenej vlajky bolo jedným z hlavných cieľov uvedeného projektu a v súčasnosti prebieha hodnotenie záverečnej správy riešenia projektu v Národných agentúrach zúčastnených partnerských škôl a v Národnej agentúre hlavného koordinátora projektu.

Prečítané 105 krát
Viac z tejto kategórie: « Zelená škola - výsledky hodnotenia