Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 01 marec 2020 09:58

Erasmus+ mobilita Španielsko

Napísal
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Na východnom Slovensku začínajú od zajtra jarné prázdniny, no naši žiaci prázdninové voľnočasové aktivity zamenia za školské lavice v španielskej škole v meste Capellades.

Od pondelka 2. marca sa naši žiaci zúčastnia 4. krátkodobej výmeny skupín žiakov v španielskej partnerskej škole v rámci riešenia medzinárodného projektu programu Erasmus+ “Little steps make a big difference. Together we care for our home.”

Ide o predposledný výmenný pobyt v rámci uvedeného projektu, ktorého ústrednou témou je Odpad, jeho redukcia a možnosti merania.

Okrem sprievodných aktivít zameraných na vytvorenie medzinárodných tímov a návštevy spoločností zameraných na recykláciu papiera spojenej s workshopom na danú tému pripravila hosťujúca španielska škola pre projektových žiakov workshop, na ktorom pomocou techniky Gaudí budú dekorovať budovy s použitím recyklovaného materiálu, workshop práce v prostredí eTwinning, kde predstavia našu školu a jej podiel na recyklácii odpadov a potravinového odpadu a workshop zameraný na geologické formovanie ako príklad využívania znova použiteľných prírodných materiálov.

O priebehu mobility budeme informovať prostredníctvom známych denných videoblogov na našej webovej stránke školy.

Prečítané 132 krát