Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 15 november 2019 19:22

Erasmus+ mobility nie sú len o cestovaní...

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Príprava na mobility v rámci našich Erasmus+ projektov neznamená len pobalenie si nevyhnutných vecí a kontrolu povinných dokumentov. Je to komplexnejšia príprava, ktorá zahŕňa aj projektové aktivity, tvorbu prezentácií či videodokumentov, hoci musíme povedať, že oveľa náročnejšie je spracovanie výstupov z jednotlivých dní mobility, ktoré okrem samotných reportov z každého dňa znamenajú aj finalizáciu a posledné úpravy denných videoblogov a eDiaries.

A tak hoci sa naši projektoví žiaci tešili na krátkodobú výmenu skupín žiakov, samotnej mobilite predchádzala príprava v predmetnej oblasti zaoberajúcej sa zdravým životným štýlom a zdravým stravovaním sa.

Okrem práce v prostredí Twinspace, ktorý využívame na disemináciu výsledkov a výstupov projektu, žiačky pripravili podľa pokynov hosťujúcej školy krátke prezentácie v aplikácii Adobe Spark Page, v ktorých predstavili netradičný spôsob využívania umenia k pozdvihnutiu národného povedomia v oblasti potravinovej sebestačnosti krajiny (za poskytnutie foto materiálu ďakujeme p. učiteľke Horvatovej) ale aj recept na prípravu zdravého šalátu, ktorý si sami pripravovali.

Ako si pripraviť netradičné anglické raňajky, naše žiacky spracovali formou krátkeho videodokumentu, ktorý editovali a finalizovali v prostredí iMovie.

Aj táto príprava svedčí o tom, že svoju projektovú “prácu” berú zodpovedne a nevadí im ani skutočnosť, že jej obetujú svoj voľný čas, za čo im ďakujeme.

Prečítané 94 krát