Naše stránky používajú súbory cookies.

štvrtok, 30 máj 2019 07:05

Mobilita Grécko - deň #3

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Po dni strávenom v gréckej škole sme zamenili učebne a triedy za jedno z najznámejších miest našej planéty - naše vzdelávacie aktivity sme nasmerovali do snáď najznámejšej krétskej a svetovej archeologickej lokality, ktorú ročne navštevujú milióny návštevníkov a turistov z celého sveta.
Prehliadka Minojského paláca v Knóssose a pútavý výklad nášho sprievodcu nás presunul o niekoľko tisícročí spät do histórie. Získali sme výnimočnú príležitosť nahliadnuť do počiatkov gréckej spoločnosti a spôsobu života, ktorý v tom čase v tejto krajine dominoval. Z mytológie je palác známy ako sídlo kráľa Minoa s povestným Minovým labyrintom, v ktorom na orientáciu bolo treba Ariadninu niť. Kráčať po miestach, po ktorých kráčali naši predkovia, dotýkať sa predmetov, ktoré používali pred viac ako 4.000 rokmi bol veľmi silný zážitok pre všetkých.

Spolu s prehliadkou archeologického múzea v Heraklione sme tak mohli spoznať grécku ale aj európsku kultúru a históriu, čo je tiež jedným z cieľov realizácie projektov programu Erasmus+.

V popoludňajších hodinách nás čakalo oficiálne prijatie na radnici. Je veľmi povzbudzujúce, keď realizáciu medzinárodných projektov podporujú nielen zástupcovia škôl ale aj zástupcovia zriaďovateľa, mesta, samosprávy a vidia ich zmysel nielen kvôli výmene pedagogických skúseností, ale aj z dôvodu budúcej orientácie žiakov po profesionálnej ale aj osobnostnej stránke.

Prečítané 61 krát