Naše stránky používajú súbory cookies.

nedeľa, 22 september 2019 06:14

Environmentálny audit školy

Napísala
Zelená škola je environmentálno vzdelávací program, ktorého cieľom je realizácia dlhodobých, praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia. Realizácia tohto programu vytvára pre žiakov priestor pre rozvoj tvorivého a kritického myslenia, kreativity a aktivity.
pondelok, 03 jún 2019 06:00

Mobilita Grécko - deň #5

Napísala
V posledný deň našej mobility sme navštívili environmentálne edukačné centrum a archeologické múzeum v Achanes. Hlavným poslaním tohto edukačného centra je zvyšovanie environmentálneho povedomia a to priamym prepojením edukačných aktivít a ich implementáciou do školstva.
nedeľa, 02 jún 2019 08:37

Mobilita Grécko - deň #4

Napísala
Návšteva Cretan Zeus Theme parku bola zavŕšením našich celotýždňových aktivít zameraných na zeleň a jej ochranu.
štvrtok, 30 máj 2019 07:05

Mobilita Grécko - deň #3

Napísala
Po dni strávenom v gréckej škole sme zamenili učebne a triedy za jedno z najznámejších miest našej planéty - naše vzdelávacie aktivity sme nasmerovali do snáď najznámejšej krétskej a svetovej archeologickej lokality, ktorú ročne navštevujú milióny návštevníkov a turistov z celého sveta.
sobota, 25 máj 2019 20:08

Mobilita Grécko - deň #2

Napísala
Druhý deň strávili naši žiaci v škole. Bolo zaujímavé pozorovať ich entuziazmus, disciplínu a záujem počas troch prednášok, ktoré viedli univerzitní profesori z heraklionskej univerzity.
pondelok, 06 máj 2019 01:00

Mobilita Grécko - deň #1

Napísala
V pondelok 6. 5. 2019 sa začala druhá krátkodobá výmena skupín žiakov v Heraklione, v hlavnom meste Kréty. Štyria projektoví žiaci opustili lavice našej školy, aby v rámci projektu “Little steps make a big difference, together we care for our home” zasadli do gréckych lavíc a stali sa tak aspoň…
Zimné mesiace sú za nami a my sa začíname naplno realizovať v našom školskom átriu. Prvou našou aktivitou, prostredníctvom ktorej chceme naše školské átrium pretvoriť na územie chránené školou, je vytvorenie záhonu levandúľ, ktoré sú jednými z dôležitých medonosných rastlín pre naše včelstvo.
sobota, 19 január 2019 10:39

Mobilita Slovensko - deň #5

Napísala
Posledný deň projektovej mobility na Slovensku sme opäť pracovali v škole. Aj zahraniční žiaci sa znova zapojili do vyučovacieho procesu, aby sme celý týždeň zavŕšili poslednou naplánovanou aktivitou, ktorou bola tímová práca na výrobe modelu čisticky odpadových vôd. V učebni biológie opäť zavládol pracovný ruch, v ktorom sa miešalo množstvo…
štvrtok, 17 január 2019 21:53

Mobilita Slovensko - deň #4

Napísala
Predposledný deň pobytu žiakov a učiteľov piatich partnerských škôl u nás na Slovensku sme strávili v chladnom a veternom počasí na dvoch miestach, ktoré sú pre našu oblasť z vodohospodárskeho hľadiska veľmi dôležité.
utorok, 15 január 2019 21:26

Mobilita Slovensko - deň #3

Napísala
Po dni plnom zážitkov sme sa opäť dnes pustili do environmentálneho vzdelávania na škole. Ústrednou témou dnešného dňa bola voda so špecifickým zameraním na čistenie oceánov. Tento deň sme stavili na intuíciu a prirodzenú túžbu detí hrať sa bez ohľadu na ich vek, doterajšie vedomosti, skúsenosti či zručnosti.
utorok, 15 január 2019 19:28

Mobilita Slovensko - deň #2

Napísala
Po namáhavých biologických hodinách sme do utorkového programu zaradili “oddychový deň”, ktorý sa však stále niesol v znamení vody. V dopoludňajších hodinách sme navštívili čističku odpadových vôd v Humennom, ktorá patrí medzi najmodernejšie na Slovensku.
pondelok, 14 január 2019 23:01

Mobilita Slovensko - deň #1

Napísala
Na našej škole prebieha prvá krátkodobá výmena žiakov partnerských škol. Dnes sme privítali našich partnerských spolužiakov a kolegov učiteľov z Poľska, Španielska, Turecka, Grécka a Rumunska.
nedeľa, 13 január 2019 08:01

Program of the 1st mobility ERASMUS+

Napísal
Program of the 1st mobility ERASMUS+ project Little steps make a difference. Together, we care for our home. Humenne, Slovakia January 14th - January 18th, 2019.
Už začiatkom nového kalendárneho roka budeme hostiť partnerské školy z Poľska, Grécka, Rumunska, Španielska a Turecka. Jednou z ekologických tém, ktorú začneme prioritne riešiť práve počas tejto 1. krátkodobej výmeny žiakov je voda.
nedeľa, 23 december 2018 16:44

Kolégium Zelenej školy

Napísala
Medzinárodný program Eco-Schools (http://www.ecoschools.global), na Slovensku Zelená škola, do ktorého sme sa v septembri zapojili aj u nás, je svetový environmentálny vzdelávací program, ktorého cieľom je podpora školských komunít a realizácia reálnych ekologických potrieb školy a jej blízkeho okolia.
Aj tretí deň prebiehajúceho nadnárodného projektového stretnutia Eco-Schools naplnil naše očakávania. Učitelia spolu so žiakmi partnerskej školy v Jaworzni pre nás pripravili tzv. open lessons. V prvej časti vyučovacej hodiny formou pokusov, bádania a zážitkového učenia sprístupnili žiakom nové učivo, týkajúce sa fyzikálnych vlastností kvapalín a vedenia eletrického prúdu v…
Druhý deň nadnárodného projektového stretnutia Eco-Schools začal návštevou Regionálneho vedecko-technického centra Leonarda Da Vinci v meste Checiny, kde sme absolvovali prednášku a workshop o ekologickom vzdelávaní, ktoré centrum ponúka žiakom škôl miestneho regiónu.
Posledný pracovný týždeň pred vianočnými prázdninami začalo prvé nadnárodné stretnutie učiteľov, ktorí sa zapojili do enviromentálneho projektu Eco-School, programu Erasmus+. 
Little steps make a big difference. Together, we care for our home. To je oficiálny názov druhého medzinárodného projektu programu Erasmus+, do ktorého sa naša škola zapojí v tomto školskom roku. Aj tento projekt bude dvojročný, naša škola bude partnerskou školou spolu s partnermi zo Španielska, Rumunska, Turecka a Grécka.