Naše stránky používajú súbory cookies.

pondelok, 21 september 2020 21:34

Little steps make a big difference

Napísala
Together, we care for our home je názov ďalšieho prolongovaného projektu, na ktorom už tretí rok spolupracujeme s partnerskými školami z Poľska, Rumunska, Grécka a Turecka.
utorok, 10 marec 2020 12:30

Mobilita Španielsko - Deň #5

Napísal
Piaty a zároveň posledný deň mobility bol opäť nabitý projektovými a vzdelávacími aktivitami. Ako sme už avízovali na sociálnych sieťach školy, presunuli sme sa do otvorenej učebne, ktorá je vybavená všetkými pomôckami potrebnými pre vyučovanie biológie a geológie.
nedeľa, 08 marec 2020 13:47

Mobilita Španielsko - Deň #4

Napísal
Predposledný deň mobility v Katalánsku patril zrána hodine dejepisu. Hosťujúci pedagógovia nám pripravili v dopoludňajších hodinách prehliadku historického centra mesta Igualada, ktorého história siaha až do 11. storočia a spája sa predovšetkým so starou španielskou obchodnou cestou a spracovaním kože a textilu.
sobota, 07 marec 2020 18:36

Mobilita Španielsko - Deň #3

Napísal
V zážitkovom vyučovaní sme pokračovali aj počas tretieho dňa mobility. Navštívili sme hlavné a najväčšie mesto Katalánska, v ktorom žije takmer 5 miliónov obyvateľov - Barcelonu.
streda, 04 marec 2020 08:15

Mobilita Španielsko - Deň #2

Napísal
Agenda dnešného dňa bola plná vzdelávacích aktivít a workshopov. Perfektne zorganizované vyučovanie zážitkovými a hands-on metódami na rôznych zaujímavých lokalitách miestneho regiónu priamo nabádali vzdelávať sa a nám učiteľom z partnerských škôl poslúžili ako ukážkový príklad výmeny osvedčených pedagogických skúseností a boli jedinečnou inšpiráciou do našej ďalšej pedagogickej praxe.
pondelok, 02 marec 2020 23:49

Mobilita Španielsko - Deň #1

Napísal
Prvý deň 4. krátkodobej výmeny skupín žiakov v španielskej škole v Capellades, v Španielsku sa začal tradične oficiálnym privítaním riaditeľkou školy a koordinátorkou projektu za španielsku partnerskú krajinu.
nedeľa, 01 marec 2020 09:58

Erasmus+ mobilita Španielsko

Napísal
Na východnom Slovensku začínajú od zajtra jarné prázdniny, no naši žiaci prázdninové voľnočasové aktivity zamenia za školské lavice v španielskej škole v meste Capellades.
pondelok, 18 november 2019 13:09

Mobilita Rumunsko - deň #5

Napísal
Posledný deň našej mobility v rumunskom meste Zimnicea sme strávili hodnotením práce na projekte, diskusiou o nasledujúcim úlohách a výstupoch.
pondelok, 18 november 2019 13:01

Mobilita Rumunsko - deň #4

Napísala
Dnešný deň sme strávili v Bukurešti. Navštívili sme prírodovedné múzem, ktoré ponúka rozsiahle expozície živočíchov v životných veľkostiach. Exponáty sú rozdelené podľa kontinentov a ich prirodzeného prostredia na sladkovodné, morské a suchozemské.
pondelok, 18 november 2019 12:35

Mobilita Rumunsko - deň #3

Napísala
Dnešný pracovný deň sme začali prehliadkou čističky odpadových vôd, ktorá sa nachádza neďaleko malej miestnej továrničky na sušienky.
nedeľa, 17 november 2019 11:34

Mobilita Rumunsko - deň #2

Napísala
V skorých ranných hodinách sme sa vydali na cestu za krásami a históriou Rumunska. Ako prvý sme navštívili hrad Peles, ktorý patrí k najkrajším hradom v Rumunsku a bol sídlom kráľovskej rodiny od čias Karola 1.
nedeľa, 17 november 2019 11:26

Mobilita Rumunsko - deň #1

Napísala
Prvý pracovný deň našej mobility v partnerskej škole v meste Zimnicea v Rumunsku sa začal tradičným privítaním chlebom a soľou deťmi oblečenými do krojov.
Príprava na mobility v rámci našich Erasmus+ projektov neznamená len pobalenie si nevyhnutných vecí a kontrolu povinných dokumentov. Je to komplexnejšia príprava, ktorá zahŕňa aj projektové aktivity, tvorbu prezentácií či videodokumentov, hoci musíme povedať, že oveľa náročnejšie je spracovanie výstupov z jednotlivých dní mobility, ktoré okrem samotných reportov z každého…
nedeľa, 22 september 2019 06:14

Environmentálny audit školy

Napísala
Zelená škola je environmentálno vzdelávací program, ktorého cieľom je realizácia dlhodobých, praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia. Realizácia tohto programu vytvára pre žiakov priestor pre rozvoj tvorivého a kritického myslenia, kreativity a aktivity.
pondelok, 03 jún 2019 06:00

Mobilita Grécko - deň #5

Napísala
V posledný deň našej mobility sme navštívili environmentálne edukačné centrum a archeologické múzeum v Achanes. Hlavným poslaním tohto edukačného centra je zvyšovanie environmentálneho povedomia a to priamym prepojením edukačných aktivít a ich implementáciou do školstva.
nedeľa, 02 jún 2019 08:37

Mobilita Grécko - deň #4

Napísala
Návšteva Cretan Zeus Theme parku bola zavŕšením našich celotýždňových aktivít zameraných na zeleň a jej ochranu.
štvrtok, 30 máj 2019 07:05

Mobilita Grécko - deň #3

Napísala
Po dni strávenom v gréckej škole sme zamenili učebne a triedy za jedno z najznámejších miest našej planéty - naše vzdelávacie aktivity sme nasmerovali do snáď najznámejšej krétskej a svetovej archeologickej lokality, ktorú ročne navštevujú milióny návštevníkov a turistov z celého sveta.
sobota, 25 máj 2019 20:08

Mobilita Grécko - deň #2

Napísala
Druhý deň strávili naši žiaci v škole. Bolo zaujímavé pozorovať ich entuziazmus, disciplínu a záujem počas troch prednášok, ktoré viedli univerzitní profesori z heraklionskej univerzity.
pondelok, 06 máj 2019 01:00

Mobilita Grécko - deň #1

Napísala
V pondelok 6. 5. 2019 sa začala druhá krátkodobá výmena skupín žiakov v Heraklione, v hlavnom meste Kréty. Štyria projektoví žiaci opustili lavice našej školy, aby v rámci projektu “Little steps make a big difference, together we care for our home” zasadli do gréckych lavíc a stali sa tak aspoň…
Zimné mesiace sú za nami a my sa začíname naplno realizovať v našom školskom átriu. Prvou našou aktivitou, prostredníctvom ktorej chceme naše školské átrium pretvoriť na územie chránené školou, je vytvorenie záhonu levandúľ, ktoré sú jednými z dôležitých medonosných rastlín pre naše včelstvo.
Strana 1 z 2