Naše stránky používajú súbory cookies.

piatok, 14 február 2020 05:37

Mobilita Slovensko - Deň 2

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Druhý deň bol podľa stanoveného programu plný aktivít a pracovných projektových povinností. Bol zároveň najdlhším pracovným dňom celého týždňa.

Dopoludnie patrilo otvoreným hodinám, ktoré naši slovenskí projektoví žiaci odviedli excelentne. Metódou rovesníckeho vyučovania naučili svojich zahraničných spolužiakov, ako používať aplikáciu iMovie, ktorú prioritne využívame na editovanie projektových video výstupov a dokumentov. Pracovný workshop prebiehal v pokojnej a tvorivej atmosfére a bolo pre nás učiteľov príjemné sledovať, ako rýchlo a s akým entuziazmom pracovali jednotlivé medzinárodné tímy na finalizácii krátkeho videofilmu o lokalite, ktorá predstavuje hlavnú scénu pre ich digitálne príbehy. Postprodukcia nasnímaného videomateriálu zabrala žiakom minimum času a strih a ozvučenie finálnych videodokumentov zvládli naozaj v rekordne krátkom čase. Popoludní sme sa presunuli pred Humenský kaštieľ, kde jednotlivé tímy začali natáčať svoje príbehy o na tému detského práva na hru. Opäť nás prekvapili svojou rýchlosťou a zosúladením sa v tíme. Po zhruba jednej hodine hlásili všetky tímy hotovo. Čas na prípravu scénarov a storyboardov sa naozaj vyplatil a navyše nám zaprialo aj počasie.

Keďže sme ušetrili čas, do programu sme zaradili aj návštevu humenskej najvýznamnejšej kultúrnej pamiatky, ktorá je dominantou mesta a prezreli sme si v sprievode pracovníka múzea jeho historickú expozíciu.

Pracovné projektové aktivity druhého dňa sme neskoro popoludní po návrate do priestorov školy zavŕšili druhým “T-shirt” workshopom. Počas tvorivých dielní naši projektoví žiaci pod vedením pani učiteľky Horvatovej dokončili svoje tričká deklarujúce právo na hru.

V popoludňajších hodinách našu školu navštívil aj tím miestnej humenskej televízie. Ďakujeme, že mediálne podporili naše projektové aktivity.

Prečítané 129 krát