pondelok, 12 január 2015 22:21

Projekt Let’s celebrate together

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V tomto školskom roku začali žiaci 2.A opäť realizovať etwinningový projekt. Ich partnermi sú žiaci z Grécka, Litvy, Talianska a Poľska a zo Slovenska – žiaci 2.A zo ZŠ Pugačevovej a žiaci 1.A z našej školy.  Názov projektu je Let’s celebrate together – je to projekt o sviatkoch, zvykoch a tradíciách v jednotlivých krajinách.

Blog projektu: http://twinspace.etwinning.net/130/home

Na začiatku realizácie sme sa predstavili. Prvým sviatkom, ktorí sme oslavovali v každej krajine, bol Európsky Deň jazykov. My sme oslávili tento deň skladaním labutí vo farbách našej vlajky. Potom sme z labutí vytvorili vlajku. Na záver žiaci povedali niekoľko viet v angličtine. http://vimeo.com/107290151

European Day of Languages from Ivana Čepová on Vimeo.V októbri sme pri príležitosti októbrových týždňov etwinning pripravili na našej škole niekoľko aktivít. Tento rok to boli aktivity zrealizované v spolupráci so ZŠ Š. Šmálika v Tvrdošíne. Aktivitám predchádzala príprava a súťaž v hláskovaní anglických slov. V rámci aktivít sme uskutočnili zoznamovací Skype rozhovor, v ktorom sa zoznámili žiaci z našej školy so žiakmi z Tvrdošína. Z našej školy to boli žiaci 1.A, 2.A a 4.A . Žiaci si najskôr pri úvodnom rozhovore losovali štyri z ôsmych tém. Na témach sme sa vopred dohodli – boli to témy týkajúce sa Slovenska. My sme vylosovali tieto témy: Bratislavský hrad, Salaš a ovečky, Spišský hrad a Vysoké Tatry. Deti z Tvrdošína zas tieto: Demänovskú ľadovú jaskyňu, Folklór, Oravský hrad a rieku Dunaj. Žiaci kreslili obrázky, zisťovali a zapisovali si informácie a niektoré vety odprezentovali v angličtine. No a okrem toho si dali ešte jednu úlohu – vyhláskovali spolu všetky názvy štátov EÚ v angličtine.

http://vimeo.com/110016416 

Októbrové týždne - zadanie úloh from Ivana Čepová on Vimeo.Októbrové týždne etwinning - úlohy from Ivana Čepová on Vimeo.Koncom novembra sme sa s projektovými partnermi dohodli, že si pošleme vianočné pohľadnice. Žiaci z každej krajiny pripravili a odoslali ostatným niekoľko pohľadníc.  Aj my sme sa tešili z pekných obrázkov a vianočných želaní...

Slovakia - Christmas cards from Ivana Čepová on Vimeo.Fotogaléria z Októbrových týždňov etwinning:

Prečítané 1037 krát