pondelok, 10 november 2014 22:14

Októbrové týždne eTwinning

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Tak ako každý rok sme pri príležitosti októbrových týždňov etwinning pripravili niekoľko aktivít na našej škole.

Tento rok to boli aktivity zrealizované v spolupráci so ZŠ Š. Šmálika v Tvrdošíne. Aktivitám predchádzala príprava a súťaž v hláskovaní anglických slov. Súťaž pripravila v našej škole p. uč. Jana Antalová. V rámci aktivít sme uskutočnili zoznamovací Skype rozhovor, v ktorom sa zoznámili žiaci z našej školy so žiakmi z Tvrdošína. Z našej školy to boli žiaci 1.A, 2.A a 4.A s p. učiteľkami Závodskou, Čepovou a Antalovou. Z Tvrdošína žiaci 4.A a 5.A triedy s pani učiteľkami Šoltésovou a Marasovou. V pondelok, pri úvodnom rozhovore sme si losovali štyri z ôsmych tém. Na témach sme sa vopred dohodli – boli to témy týkajúce sa Slovenska. My sme vylosovali tieto témy: Bratislavský hrad, Salaš a ovečky, Spišský hrad a Vysoké Tatry. Deti z Tvrdošína zas tieto: Demänovskú ľadovú jaskyňu, Folklór, Oravský hrad a rieku Dunaj. Žiaci sa dohodli, že budú kresliť obrázky, zisťovať a zapisovať si informácie a niektoré vety odprezentujú v angličtine. No a okrem toho si dali ešte jednu úlohu – vyhláskovať spolu všetky názvy štátov EÚ v angličtine.

Októbrové týždne - zadanie úloh from Ivana Čepová on Vimeo.

Prezentácia práca hláskovanie sa uskutočnilo pri druhom rozhovore cez Skype. Počas týždňa deti kreslili, vyhľadávali informácie – či už na internete, alebo v knihách a pripravovali zaujímavosti aj v anglickom jazyku. S deťmi z Tvrdošína sme sa spojili v piatok a striedali pri prezentácii tém. Deti sa preukázali krásnymi kresbami a množstvom informácií o našich slovenských skvostoch. Kamarátov v Tvrdošíne zaujali kresbičky našich najmenších prváčikov, ale aj šikovnosť druhákov a štvrtákov. Nám sa tiež páčili ich práce a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné aktivity. Na záver sme pripravili z prác nástenku a všetky deti, ktoré sa zúčastnili aktivít boli odmenené ( aj niektorí žiaci z 2.D, ktorí na hodine informatickej výchovy kreslili obrázky Slovenska – vo fotogalérii). Žiaci boli odmenení nielen získaním nových priateľov a vedomostí, ale aj darčekmi, ktoré venovala NSS v Žiline.

Októbrové týždne etwinning - úlohy from Ivana Čepová on Vimeo.

Fotogaléria:

Prečítané 1255 krát