Naše stránky používajú súbory cookies.

streda, 15 máj 2019 21:40

Kontaktný etwinning seminár v Tunisku

Napísala
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V dňoch od 2. do 5. mája som sa zúčastnila kontaktného seminára programu etwinning. Cieľom seminára bolo získať nové vedomosti o trendoch výučby prírodovedných predmetov a nadviazať nové kontakty s učiteľmi z Tuniska, Grécka, Albánska, Holandska, Lotyšska, Českej republiky, Rakúska, Cyprusu, Fínska, Talianska a Slovenska.

Slovensko zastupovali tri pani učiteľky - Ing. Gabriela Krížovská (ZŠ s MŠ Jarná, Poprad) , Mgr. Ivana Čepová (ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné) a Mgr. Lucie Hojovej (ZŠ Rajecké Teplice).

Seminár sa konal v meste Hammamet v Tunisku. Všetkých účastníkov čakal zaujímavý program so zameraním na výučbu STEM predmetov, podelili sa o dobré príklady z praxe a založili spoločné eTwinningové projekty. Na vzdelávacích workshopoch sa oboznámili s novinkami, ako využívať súčasné technológie na vyučovaní (napr. workshop Hands on WeDo 2.0) a ako bezpečne používať internet (Safer internet use for students). Workshop STEM project model in eTwinning presentation prezentoval výučbu predmetov STEM (veda, technológia, inžinierstvo a matematika). Zaujímavým bola aj prehliadka pozostatkov slávneho mesta Kartága a tiež mestečka Sidi Bou Said s peknými bielymi domčekmi s modrými doplnkami.

Počas seminára sme úspešne nadviazali kontakty na spoluprácu v platforme etwinning s novými projektovými partnermi, čo využijem pri realizácii projektov s mojimi žiakmi už v nasledujúcom školskom roku.

Mgr. Ivana Čepová
ambasádorka programu etwinning na Slovensku

Prečítané 112 krát